Czym jest protetyka?

Protetyka jest działem stomatologii zajmującym się profilaktyką, diagnostyką i terapią narządu żucia oraz leczeniem braków w uzębieniu, a także odbudową utraconych lub zniszczonych tkanek zęba. Nieuzupełnianie utraconych zębów niesie ze sobą negatywne konsekwencję. Utrata już pojedynczego zęba prowadzi z czasem do zaburzeń w zgryzie, przesuwania się sąsiednich zębów czy zmniejszenia wydolności żucia. Im większe braki tym bardziej zostaje zaburzona funkcja narządu żucia. Odwlekanie w czasie uzupełniania braków zębowych prowadzi tylko do pogłębiania się problemów i dysfunkcji.

 Czym zajmuje się lekarz protetyk Rzeszów?

Lekarz protetyk to stomatolog, który w dużym uproszczeniu zajmuje się przygotowaniem jamy ustnej do leczenia protetycznego oraz zaplanowaniem i uzupełnieniem braków w uzębieniu za pomocą: licówek, koron pełno ceramicznych, mostów, implantów czy protez. Jest to specjalista, który zajmuje się także leczeniem bezzębia, chorób narządu żucia oraz zaburzeń zgryzu. Do lekarza protetyka warto się wybrać również wtedy, gdy chcielibyśmy poprawić estetykę naszego uśmiechu. Specjalista na konsultacji oceni stan zębów i przedstawi możliwości terapeutyczne oraz indywidualny plan leczenia. Ponadto lekarz protetyk zajmuje się również zaburzeniami stawu skroniowo-żuchwowego oraz leczeniem bruksizmu.

Kiedy należy zgłosić się do dobrego protetyka w Rzeszowie?

Warto umówić się na wizytę u protetyka, jeśli mamy braki w uzębieniu, chcemy odbudować zniszczone lub starte zęby lub pragniemy poprawić estetykę naszego uśmiechu gdy np. nie jesteśmy zadowoleni z koloru lub kształtu naszych zębów. Również problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym, wymiana dotychczasowego uzupełnienia protetycznego, bruksizm lub gdy cierpimy na zaciskanie zębów wymaga wizyty u protetyka.

 Jak znaleźć dobrego protetyka w Rzeszowie, czyli dlaczego My?

Jeśli szukają państwo dobrego protetyka w Rzeszowie to zapraszamy do naszej kliniki. Nasi lekarze dzięki nowoczesnej i dokładnej diagnostyce profesjonalnie zaopiekują się państwa uśmiechem i zaplanują leczenie dopasowane do państwa potrzeb i oczekiwań. Poza świetnie wykwalifikowanymi lekarzami protetykami posiadamy profesjonalną pracownię radiologiczną i własne laboratorium protetyczne, w tym nowoczesny sprzęt do cyfrowego projektowania uzupełnień protetycznych. Tego typu sprzęt pozwala wykonać trwałe i bardzo dokładne prace m.in. korony porcelanowe licówki, mosty czy protezy oraz zdecydowanie skraca czas oczekiwania na uzupełnienie w porównaniu do tradycyjnego leczenia.

Obecnie nowoczesna protetyka oferuje szereg rozwiązań, jeśli chodzi o uzupełnianie braków w uzębieniu. Pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem bez względu na wiek. Nowoczesny cyfrowy sprzęt pozwala na wykonanie bardzo dokładnych trwałych oraz estetycznych prac, często nie do odróżnienia od naturalnych zębów pacjenta. Uzupełnienie braków zębowych to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim zapewnienie sobie komfortu i zdrowia.

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

10 + 14 =