Własne laboratorium protetyczne

Klinika Stomatologiczna Estetika od dawna jest częścią cyfrowej rewolucji w stomatologii, zapewniając Pacjentom w Rzeszowie oraz na całym Podkarpaciu dostęp do nowoczesnych metod i technologii wykorzystywanych w diagnostyce, protetyce, ortodoncji oraz implantologii.
W naszej klinice już teraz korzystamy z rozwiązań przyszłości.

Cyfrowa protetyka 3D to najnowsze osiągnięcie w stomatologii. Umożliwia wykonywanie trwałych, precyzyjnie dopasowanych uzupełnień, takich jak korona czy most, nawet podczas jednej wizyty.

Cyfrowy wycisk szczęki Pacjenta, pobrany przez tomograf komputerowy lub skaner 3D, jest podstawą do stworzenia we frezarce 3D uzupełnienia w stu procentach odpowiadającego potrzebom Pacjenta.

Cyfrowe projektowanie elementów jest bardziej dokładne od tradycyjnych metod z wykorzystaniem modeli gipsowych oraz skraca czas pracy laboratorium protetycznego.

Dzięki temu Pacjent znacznie szybciej otrzymuje idealnie dopasowane uzupełnienie.

Laboratorium protetyczne Estetika LAB – korony, mosty i nakłady gotowe w kilka dni.

W Klinice Stomatologicznej Esteitika posiadamy własną pracownię protetyczną, wyposażoną w nowoczesną frezarkę Ceramill Motion 2 oraz piec Ceramill therm 3 do syntetyzacji zrobionych na miejscu koron. Dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej 3D wykonujemy bardzo precyzyjne uzupełnienia protetyczne nawet w kilkanaście minut.

Na podstawie cyfrowego skanu szczęki Pacjenta protetyk w naszym laboratorium tworzy komputerowe projekty koron, mostów czy nakładów. Następnie 5-osiowa frezerka z dokładnością co do mikrona przenosi je do rzeczywistości. Po kilkunastu godzinach gotowymi elementami można uzupełniać uzębienie.

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

12 + 15 =