Implanty

Co to są implanty?

To kilkumilimetrowe, tytanowe śruby w kształcie stożka, które po osadzeniu w kości szczęki zastępują utracony korzeń zęba. Stanowią w ten sposób filar dla zamocowania pracy protetycznej – korony, mostu czy protezy. Implanty wykonane są z materiału, który idealnie wiąże się z tkanką kostną i traktowany jest przez organizm jak własna kość, dzięki czemu wszczepy przyjmują się w 98 procentach przypadków. Implanty są rozwiązaniem dla osób, które utraciły jeden, kilka lub nawet wszystkie zęby.

Jakie są zalety implantów zębowych?

 • Estetyka – dzięki swojej konstrukcji implanty są na stałe połączone z kością i wyglądają jak naturalne zęby. Zapobiegają też zanikowi kości, który powstaje w pustej przestrzeni po wyrwanym zębie, umożliwiając zachowanie kształtu szczęki.
 • Poprawa komfortu życia – implanty są osadzone trwale i eliminują stres związany wysuwaniem się protez ruchomych, mocowanych za pomocą klejów lub kremów.
 • Łatwiejsze jedzenie – dzięki nieruchomy i stabilnym implantom można bez obaw jeść ulubione posiłki.
 • Lepsza wymowa – w przeciwieństwie do protez, których użytkownicy skarżą się na problemy z niewyraźną mową i seplenieniem, implanty umożliwiają swobodną rozmowę.
 • Lepszy stan zdrowia jamy ustnej – zabieg wszczepienia implantów nie wymaga ingerencji w sąsiadujące, zdrowe zęby. Implanty nie są podatne na próchnicę a lepszy dostęp do przestrzeni międzyzębowych pozwala utrzymać lepszą higienę jamy ustnej.
 • Trwałość – implanty zastępują naturalne zęby nie tylko ze względu na wygląd czy dotyk. Są również trwałe i przy odpowiedniej higienie oraz warunkach anatomicznych służą przez całe życie.

Dodatkową pewność użytkowania daje gwarancja, którą producenci implantów obejmują swoje produkty.

Pamiętajmy, iż każda utrata zęba wymaga natychmiastowego uzupełnienia. W innym przypadku następuje zanik kości, która do tej pory otaczała ząb, oraz przesuwanie się sąsiednich zębów w miejsce brakującego a w konsekwencji zaburzenia żucia, bóle stawów, głowy czy kręgosłupa.

Jakie są konsekwencje braku zębów:

 • problemy z gryzieniem i przeżuwaniem pokarmu
 • trudności w trawieniu i przyswajaniu substancji odżywczych
 • problemy z mówieniem
 • zaburzona estetyka twarzy
 • brak pewności siebie
 • bóle głowy oraz kręgosłupa

Proces leczenia implantologicznego

I etap: DIAGNOSTYKA

Leczenie implantologiczne musi zacząć się od stworzenia dokładnego planu leczenia na podstawie starannej analizy stanu jamy ustnej, stworzonej w oparciu o badanie kliniczne i ocenę tomografii komputerowej (trójwymiarowy rentgen wszystkich zębów i kości wokół nich).

Na tej podstawie tworzone są komponenty (łączniki implantologiczne, korony i mosty) z wykorzystaniem precyzyjnej metody cyfrowej CAD-CAM.
W Estetika Dental Clinic proces przygotowania do zabiegu implantologicznego wspiera własna pracownia techniczna, wyposażona w nowoczesne urządzenia. Indywidualne podejście do Pacjenta, niespotykana dotąd precyzja wykonania prac protetycznych (z dokładnością do 1 mikrona) oraz skrócony czas oddania prac tymczasowych i właściwych decydują o wyjątkowości leczenia implantologicznego w Estetika Dental Clinic.
Właściwe leczenie implantologiczne zwykle podzielone jest na dwa etapy: część chirurgiczną i część protetyczną.

II etap: WSZCZEPIENIE IMPLANTÓW

Zabieg wszczepienia implantu w miejsce brakującego zęba jest całkowicie bezbolesny i krótki – zazwyczaj trwa ok. 30-45 minut i odbywa się w miejscowym znieczuleniu.

Pacjent może normalnie funkcjonować już następnego dnia. Proces gojenia wszczepu, w trakcie którego kość obrasta i stabilizuje implant, trwa od 6 do 12 tygodni. Pacjent po zabiegu jest informowany o niezbędnych zaleceniach. Zdecydowana większość implantów ma koronę tymczasową, założoną w trakcie wizyty, tak aby pacjent czuł się komfortowo w życiu codziennym.

Najbardziej optymalną metodą jest implantacja natychmiastowa, powiązana z bezpośrednim usunięciem zęba. Estetika Dental Clinic specjalizuje się w tego typu procedurze, która jest przełomową metodą gwarantująca przyspieszenie gojenia po zabiegu. Implant jest wszczepiany wraz z koroną założoną na czas gojenia.

Zastosowanie implantów natychmiastowych ma nie tylko walor estetyczny, usuwają dyskomfort wynikający z braku uzębienia, ważne są również aspekty medyczne:

 • skrócenie czasu leczenia – zabieg przeprowadzony podczas jednej wizyty przyspiesza proces gojenia o połowę w porównaniu do implantacji kilkuetapowej,
 • zachowują pierwotny poziom kości, co zapewnia utrzymanie dziąseł na tym samym poziomie na którym znajdował się naturalny ząb.

Kiedy można zastosować implanty natychmiastowe? 

Zastosowanie implantów natychmiastowych zależy od kondycji jamy ustnej Pacjenta – stanu kości, liczby brakujących zębów i ich typu. Ważny jest również czas, jaki upłynął od ich utraty.

Implantacja natychmiastowa – dla kogo?

Ze względów estetycznych implantacji natychmiastowej poddawane są zazwyczaj przede wszystkim zęby przednie – górne i dolne. Są one jednokorzeniowe, dlatego po ich usunięciu kształt zagłębienia jest najbardziej zbliżony do optymalnego toru wprowadzenia i ustabilizowania implantu.

Od czego zależy powodzenie zabiegu?

Nawet jeśli pacjent posiada wszystkie wymienione wyżej predyspozycje uzasadniające zastosowanie implantów natychmiastowych, należy pamiętać o dodatkowych czynnikach, które również mają wpływ na powodzenie zabiegu.

 • brak oznak zapalnych usuniętego zęba i powstałego zębodołu.
 • zdrowe zęby sąsiadujące – obecność ziarniaków, torbieli czy próchnicy wyklucza Pacjenta z implantacji natychmiastowej.
 • odpowiednia wielkość zębodołu, który musi zapewnić dobrą stabilizację implantowi.
 • zbyt mała objętość kości uniemożliwiająca implantację.

III etap: PROTETYKA

Ostatni etap leczenia, w którym Pacjent otrzymuje swoje nowe, trwałe i naturalnie wyglądające zęby. Jest on możliwy po całkowitym zrośnięciu się implantu z kością. Do implantu mocowany jest specjalny łącznik, który będzie utrzymywał nową koronę, most lub protezę całkowitą.

Od Pacjenta pobierany jest wycisk wszystkich zębów, który pomoże w odtworzeniu warunków zgryzowych. Trafia on do laboratorium, gdzie technicy wykonują pracę protetyczną, starając się wiernie odtworzyć naturalny kształt zęba, jego głębię koloru i zdolność odbijania światła.

Gotowa praca mocowana jest na implancie stabilnie osadzonym w kości a odbudowany w ten sposób ząb (lub zęby) doskonale wkomponowuje się w uzębienie Pacjenta. 

Nowoczesne znieczulenia komputerowe bez użycia strzykawki

Wszczepianie implantów to zabieg chirurgiczny, który wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Stosowanie znieczulenia ogólnego nie jest niekonieczne.

W Estetika Dental Clinic od lat stosujemy z powodzeniem nowoczesne znieczulenia, umożliwiając poddawanie się zabiegowi implantacji nawet osobom z wysokim poziomem lęku przed wizytą u dentysty.

Do najbardziej cenionych przez Pacjentów rozwiązań należy komputerowe znieczulenie The Wand, które umożliwia podanie płynu znieczulającego w sposób zupełnie bezbolesny, bez użycia strzykawki.

Własne laboratorium protetyczne i centrum frezowania 

Własne laboratorium oraz doświadczeni technicy korzystający z najwyższej jakości materiałów to jedna z wyjątkowych cech leczenia implantologicznego w Estetika Dental Clinic. Unikatowe prace powstają w ścisłym porozumieniu między Pacjentem, lekarzem oraz technikiem dentystycznym, z którym podczas wizyty można skonsultować np. kolor swoich przyszłych zębów. Pracownia mieszcząca się w Estetika Dental Clinic umożliwia skrócenie czasu wykonania pracy do niezbędnego minimum a nowoczesne wyposażenie daje gwarancję precyzji i pewności efektu końcowego. Oprócz sprzętu do frezowania korzystamy z technologii cyfrowych: skanerów stomatologicznych, systemu CAD/CAM i programów komputerowych do projektowania uśmiechu m.in. DSD.

To połączenie poprawia efektywność leczenia oraz daje pewność satysfakcji Pacjenta.

 

Jakie braki zębowe można uzupełnić za pomocą implantów?

Brak pojedynczych zębów

Nawet utrata pojedynczego zęba może stać się źródłem komplikacji, dlatego z uzupełnieniem pustej przestrzeni nie należy czekać zbyt długo. W porę wszczepiony implant wraz z koroną pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów związanych z koniecznością odbudowy kości czy podniesienia dna zatoki szczękowej.

Brak kilku zębów

Most na dwóch implantach pozwoli zrekompensować brak trzech lub więcej sąsiadujących ze sobą zębów. Dentysta umieszcza w przestrzeni powstałej po utracie zębów tzw. most – czyli pracę protetyczną łączącą kilka koron, opierającą się na implantach wszczepionych w jej końce. Jest to rozwiązanie mniej urazowe i tańsze niż odbudowa z osobna każdego brakującego zęba.

Brak wszystkich zębów

Implanty skierowane są dla osób dorosłych, niezależnie od wieku. Z tego rozwiązania mogą również skorzystać osoby starsze, zmęczone użytkowaniem tradycyjnej protezy, oraz osoby wciąż aktywne zawodowo, dla których proteza w przypadku całkowitego bezzębia byłaby kłopotliwa i wstydliwa.

Nowoczesne rozwiązania oparte na implantach stomatologicznych imitują do złudzenia naturalne zęby oraz dają poczucie pewności siebie, poprawiając jednocześnie estetykę twarzy, a przy tym stabilnie trzymają się w ustach, pozwalając spożywać każdy rodzaj posiłku. Można w nich spać bez ryzyka zadławienia. Nie ruszają się i nie wypadają podczas mówienia czy kichnięcia. Nie wymagają też kleju do protez w celu ich mocowania. Są wygodne i komfortowe, nie uwierają dziąseł.

W przypadku bezzębia możliwe są do wykonania dwa rodzaje systemów implanto-protetycznych:

Wersja podstawowa – proteza na dwóch implantach

Wykorzystywane w leczeniu bezzębia implanty wszczepiane są w miejscach, w których zostały usunięte chore zęby lub w miejscach, w których zębów brakowało. Następnie na szczycie implantów umieszczane są specjalne łączniki lub belka łączące implanty z nowoczesną, stabilną protezą. Rozwiązanie to zapewnia odbudowę braków zębowych w całej jamie ustnej. Dzięki implantom, stanowiącym podstawę dla protezy, jest ona stabilna i pozwala na komfortowe spożywanie posiłków, rozmawianie oraz uśmiechanie się.

W sytuacji, w której natychmiastowe osadzenie protezy na implantach nie jest możliwe, tego samego dnia przygotowujemy uzupełnienie tymczasowe i mocujemy je w jamie ustnej Pacjenta. Dbamy o Wasz komfort życia dlatego nie pozwalamy, aby Pacjent opuścił gabinet stomatologiczny bez pełnego uzębienia.

Wersja Premium – All-on-4™ czyli implanty jednego dnia

All-on-4™ to innowacyjna metoda odbudowy uzębienia przeznaczona dla osób cierpiących na problem całkowitego bezzębia. Umożliwia w jeden dzień i bez konieczności przeszczepu kości odzyskać zęby wyglądające i funkcjonujące jak naturalne.

Metoda All-on-4™ polega na precyzyjnym umieszczeniu w kości czterech implantów, wykonanych i zaprojektowanych tak, by można było je zastosować nawet w przypadku Pacjentów ze znacznym zanikiem kości lub całkowitym jej brakiem. Już w dniu zabiegu na implantach mocowany jest most tymczasowy z pełnym uzębieniem, umożliwiając Pacjentowi powrót do normalnego funkcjonowania.

Przez cały proces gojenia Pacjent może cieszyć się pełną funkcjonalnością jamy ustnej a po 4 miesiącach zmienić odbudowę tymczasową na stałą.

Zabieg All-on-4™ może być zastosowany do odbudowy pełnego uzębienia zębów szczęki lub żuchwy.

Dlaczego warto wybrać implanty w Estetika Dental Clinic?

1. Wieloletnie doświadczenie oraz wysoko wykwalifikowany personel medyczny

W implantach jesteśmy ekspertami – za nami stoi ponad 30-lat doświadczenia, tysiące wszczepionych implantów oraz zrekonstruowanych uśmiechów.

2. Sprawdzone rozwiązania implantologiczne

Stosujemy najbardziej precyzyjne procedury nawigacji zabiegowej Nobel Guide™ i X-Guide™

Jako jedyni na podkarpaciu oraz trzeci w Polsce przeprowadzamy najmniej urazowe, nawigowane komputerowo zabiegi Nobel X-Guide™, dzięki czemu pacjenci mogą cieszyć się nowymi zębami nawet tego samego dnia, a proces gojenia przebiega szybciej. Stosujemy również procedurę All-on-4, czyli odbudowę stałą zębów na implantach.

3. Estetyczne podejście do rekonstrukcji uśmiechu

Nazwa „Estetika” zobowiązuje – chcemy, by uśmiech Pacjenta był nie tylko zdrowy, ale i estetyczny.

4. Technika cyfrowa i oprogramowanie

W leczeniu korzystamy z najnowszych rozwiązań technologicznych. Urządzenia wykorzystywane podczas planowania leczenia (tomograf komputerowy, aparat pantomograficzny, skanery wewnątrzustne), we współpracy z programami wspomagającymi zabieg implantacji pomagają nam w przeprowadzaniu precyzyjnych i bezpiecznych zabiegów implantologicznych.

5. Bezbolesne zabiegi

Każdy Pacjent w zależności od swoich preferencji może liczyć na skuteczne sposoby znieczulenia. Zabiegi mogą być wykonane z użyciem gazu rozweselającego lub znieczulenia komputerowego.

6. 10-letnia gwarancja na implanty

Prowadzimy leczenie implantologiczne stosując najnowocześniejsze światowe rozwiązania. Wykorzystujemy m.in. implanty Nobel Biocare.

7. Filozofia stomatologii kompleksowej

Dla nas leczenie to całościowy proces, zaczynający się od precyzyjnej diagnostyki poprzez analizę problemu i zaplanowanie działań aż do ich skutecznej realizacji. Pod uwagę bierzemy nie tylko aspekty medyczne, ale i estetykę uśmiechu – tak by wyglądał on perfekcyjnie. Planowanie leczenia z użyciem metod cyfrowej wizualizacji pomaga nam precyzyjnie uzyskać zaprojektowany efekt końcowy i zredukować czas potrzebny na przeprowadzenie wszystkich procedur. Wykorzystujemy do tego jedną z najnowocześniejszych w kraju pracowni diagnostyki obrazowej, wyposażoną w tomograf komputerowy, aparat pantomograficzny, skanery wewnątrzustne, skanery twarzy oraz nawigację komputerową statyczną Nobel Guide™ oraz dynamiczną Nobel X-Guide™

8. Interdyscyplinarność w jednym miejscu

Ideą przyświecającą twórcom Estetika Dental Clinic było powstanie w Rzeszowie wyspecjalizowanej, interdyscyplinarnej i samowystarczalnej placówki, świadczącej pełny zakres specjalistycznego leczenie stomatologicznego. W nowoczesnym budynku oprócz gabinetów mieści się także własna pracownia protetyczna, centrum diagnostyczne oraz centrum frezowania prac implantologicznych. Dzięki Estetika Dental Clinic implanty stomatologiczne w Rzeszowie oznaczają światową jakość i najwyższe standardy, przy zachowaniu rozsądnych cen i skróceniu czasu trwania wielu procedur.

9. Możliwość płatności ratalnej

Harmonogram leczenia zawierający jasno określone kwoty, to gwarancja, że żaden z naszych pacjentów nie zostanie zaskoczony ceną przeprowadzonego zabiegu. Jako dodatkowe udogodnienie dla naszych Pacjentów, wprowadziliśmy możliwość płatności ratalnej realizowanej przez SuperMEDIC.

Potrzebujesz środków pieniężnych na leczenie?

Sprawdź MediRaty

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

8 + 11 =