Diagnostyka komputerowa

W stomatologii prawidłowa diagnostyka jest kluczowa. Jej celem jest wykrycie wszelkich niepokojących stanów wymagających interwencji lekarza stomatologa.

W Klinice Stomatologicznej Estetika od lat sięgamy po najnowsze osiągnięcia z zakresu obrazowania 3D, które umożliwiają postawienie precyzyjnej diagnozy. Nowoczesne technologie w rękach naszych specjalistów ułatwiają zaplanowanie leczenia a własne urządzenia pozwalają przeprowadzić cały proces leczenia – od diagnostyki do efektów końcowych – w jednym miejscu, oszczędzając czas Pacjenta.

Tomografia komputerowa 3D

Podstawową metodą diagnostyki 3D, wykorzystywaną w nowoczesnych klinikach stomatologicznych na całym świecie, jest tomografia komputerowa. To precyzyjne badanie radiologiczne, pozwalające uzyskać wysokiej jakości trójwymiarowy obraz uzębienia i tkanek.

Tomografia komputerowa jest nieporównywalnie dokładniejsza niż panoramiczne zdjęcie rentgenowskie i jednocześnie w 100% bezpieczna, dzięki niskiej dawce promieniowania. Stomatolog w kilka minut ma pełny obraz sytuacji, określa m.in. przyczynę bólu zęba, sprawdza jakość poprzedniego leczenia, ilość kanałów, rozmieszczenie tkanek i stan stawów skroniowo-żuchwowych. Na podstawie tych informacji możemy bezbłędnie diagnozować problem a następnie wybrać dla naszych Pacjentów najbardziej optymalną metodę leczenia.

Podstawowym narzędziem do diagnostyki stomatologicznej, wykorzystywanym w naszej klinice, jest tomograf CS 9600 – nowoczesne i precyzyjne urządzenie pozwalające uzyskiwać wysokiej jakości obraz 3D wszystkich struktur twarzoczaszki.

Skaner wewnątrzustny

Skaner wewnątrzustny to najnowsze osiągnięcie w zakresie technologii cyfrowej diagnostyki stomatologicznej, wykorzystywane w ortodoncji, protetykce i implantologii.

Urządzenie skanuje wnętrze jamy ustnej, której obraz pojawia się na ekranie komputera w technologii 3D. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu lekarz może przeprowadzić wirtualną symulację efektu końcowego leczenia. Dzięki temu Pacjent już na pierwszej wizycie będzie mógł zobaczyć swoje nowe uzębienie!

Jednak podstawowym zadaniem skanera jest zebranie dokładnych danych w formie precyzyjnego i kolorowego modelu 3D jamy ustnej, który potem posłuży laboratorium protetycznemu do stworzenia uzupełnień – koron, mostów, inlay, onlay, koron i mostów na implantach, a nawet licówek. Skaner zastępuje tradycyjny wycisk wykonywany za pomocą plastycznych mas protetycznych, eliminując dyskomfort Pacjenta przy jego pobieraniu oraz ograniczając ryzyko niewłaściwego dopasowania uzupełniania.

Dzięki tej metodzie efekty są trwalsze, bardziej estetyczne a czas leczenia krótszy.

W Klinice Stomatologicznej Estetika korzystamy z najnowszego modelu skanera wewnątrzustnego Carestream CS 3600, który umożliwia szybkie, intuicyjne i dokładne skanowanie, a dodatkowo możliwość tworzenia szczegółowych modeli 3D w rozdzielczości Full HD, które pomogą osiągnąć jeszcze lepsze efekty.

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

5 + 2 =