Stomatologia zachowawcza

Zabiegi stomatologii zachowawczej są najczęściej wykonywanymi procedurami w gabinetach dentystycznych.  Zalicza się do nich leczenie próchnicy.

Na idealne wypełnienie (zwane potocznie „plombą”) wpływa kilka czynników:
  • wiedza i umiejętności lekarza
  • precyzja wykonania – użycie powiększenia (lupy lub mikroskop) pola zabiegowego
  • czas poświęcony na leczenie
  • materiały użyte w czasie leczenia

W Estetika Dental Clinic wszystkie wypełnienia wykonujemy w powiększeniu lup lub mikroskopu, który umożliwia doskonały wgląd w leczonego zęba. Pozwala to na dokładne wyczyszczenie próchnicy i pozostawienie jak więcej zdrowych tkanek zęba.

Kolejnym standardem jest koferdam, czyli rodzaj lateksowej izolacji zakładanej na zęby podczas leczenia. Chroni on leczone zęby od śliny i wilgoci, przez co znacząco wydłuża się trwałość naszych wypełnień. Natomiast poprzez odsunięcie policzków i języka zapewnia jeszcze lepszy wgląd w pole zabiegowe. Zabezpiecza jamę ustną Pacjenta przed powstaniem przypadkowych urazów i podrażnień.

Używamy sprawdzonych materiałów od czołowych europejskich i światowych firm. Wykonujemy wyłącznie piękne, anatomiczne wypełnienia posiadające guzki i bruzdy, których nie da się odróżnić od zdrowego zęba. Ma to ogromne walory estetyczne, ale również i zdrowotne, ponieważ posiadanie płaskich wypełnień w ustach może skutkować ścieraniem, a nawet złamaniem zębów przednich, bólami głowy, wysuwaniem dolnej szczęki do przodu.

Nie ma pośpiechu – precyzja jest najważniejsza! Czas trwania zabiegu założenia wypełnienia w naszym gabinecie waha się najczęściej pomiędzy 60 a 90 minut w przypadku rozległej, czasochłonnej pracy.

 

 

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

9 + 4 =