Leczenie bez bólu

Rozwój technologii sprawił, że wizyta u dentysty nie kojarzy się już z czymś bolesnym i nieprzyjemnym. Nowoczesne rozwiązania z zakresu znieczulenia pozwalają wyeliminować ból i dyskomfort przy zabiegu stomatologicznym.

Dzięki Estetika Dental Clinic nowoczesne i bezbolesne leczenie stomatologiczne dostępne jest również w Rzeszowie. Zależy nam, aby Pacjent podczas całego procesu czuł się pewnie i komfortowo. Naszym celem jest wyeliminowanie bólu związanego z leczeniem stomatologicznym, dlatego standardowo korzystamy z najnowszych osiągnięć – znieczulenia komputerowego The Wand oraz gazu rozweselającego.

Wszystkie nasze zabiegi są przeprowadzane w pełnym znieczuleniu i są w 100% BEZBOLESNE. Pomagamy przełamywać obawy przed wizytą u stomatologa dobierając Pacjentowi najbardziej odpowiednią metodę znieczulenia.

Dzięki temu nawet osoby, które przed wizytą powstrzymuje dentofobia, mogą u nas pokonać swój strach przed dentystą.

Znieczulenie komputerowe The Wand

The Wand to nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczuleń miejscowych w stomatologii. Ta sprawdzona przez lekarzy na całym świecie metoda, którą standardowo stosujemy w Estetika Dental Clinic, zapewnia Pacjentowi całkowity komfort podczas zabiegu, eliminując ból i dyskomfort.

Znieczulenie podawane za pomocą specjalnego aplikatora z nakładkami, który przypomina długopis a małym Pacjentom często kojarzy się z magiczną różdżką. Specjalny kształt nie tylko ułatwia precyzyjne podanie środka znieczulającego, ale także nie wzbudza skojarzeń z igłą i strzykawką. Dzięki temu wygląd urządzenia jest przyjazny tak dla dzieci jak i dorosłych.

Samo znieczulenie jest łagodnie dozowane pod pełną kontrolą komputera, który dobiera odpowiednie ciśnienie, szybkość oraz ilość podawanego środka. Dzięki temu Pacjent unika bólu i uczucia dyskomfortu, który towarzyszył podawaniu substancji znieczulającej za pomocą tradycyjnej strzykawki.

Dodatkowo metoda The Wand eliminuje efekty uboczne w trakcie i po zabiegu, tj. uczucie drętwienia, mrowienia, trudności z mówieniem czy mimiką twarzy, które do tej pory nieprzyjemnie kojarzyły się ze znieczuleniem stomatologicznym. Po wyjściu z gabinetu Pacjent może swobodnie mówić, uśmiechać się, jeść i pić (o ile nie ma ku temu innych przeciwwskazań).

The Wand pozwala na komfortową, bezstresową, bezpieczną, precyzyjną i bezbolesną aplikację znieczulenia, eliminując strach i obawy Pacjenta przed zabiegiem.

Gaz rozweselający (sedacja wziewna)

Gaz rozweselający to jeden ze skuteczniejszych sposobów na zmniejszanie stresu związanego z wizytą u dentysty. Sedacja wziewna jest całkowicie bezpieczna i może być stosowana zarówno podczas leczenia dzieci jak i dorosłych, szczególnie tych, którzy borykają się z dentofobią.

Gaz rozweselający to mieszanina podtlenku azotu i tlenu (w dawce indywidualnie dobieranej do pacjenta) podawana w czasie zabiegu przez specjalną maskę zakładaną na nos. Jego działanie może przypominać seans hipnotyczny lub sen na jawie i ustępuje po ok. 5 minutach od zakończenia inhalacji. Pacjent poddawany sedacji wziewnej odczuwa odprężenie, rozluźnienie i uspokojenie, zachowując przy tym pełną świadomość i możliwość komunikowania się z dentystą. Gaz częściowo znosi odczuwanie bólu i może być stosowany samodzielnie przy mniej skomplikowanych zabiegach (np. w leczeniu próchnicy) jak również jako dodatkowa metoda przy jednoczesnym znieczuleniu komputerowym The Wand. Gaz rozweselający może być stosowany u dzieci i dorosłych.

Gaz rozweselający ułatwia leczenie i pomaga zachować dobre wspomnienia z wizyty u stomatologa. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych Pacjentów. Komfort i bezstresowa atmosfera sprzyjają dzieciom w tworzeniu pozytywnych skojarzeń z gabinetem dentystycznym oraz nabywaniu dobrych nawyków dotyczących higieny jamy ustnej.

Relaks w gabinecie podczas zabiegu

Dodatkowo naszym pacjentom oferujemy szereg rozwiązań, które mają pomóc im poradzić sobie ze złymi skojarzeniami podczas leczenia. Każdy gabinet wyposażony jest w monitory na suficie, które umożliwiają włączenie ulubionego programu, filmu na TV lub posłuchanie koncertu muzycznego. W trakcie gdy lekarz przeprowadza leczenie stomatologiczne, pacjent może cieszyć się ulubionym filmem, a mali pacjenci mogą oglądać ulubione bajki.

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

13 + 5 =