Chirurgia stomatologiczna

Jedną ze specjalności Kliniki Stomatologicznej Estetika jest chirurgia stomatologiczna, czyli leczenie operacyjne jamy ustnej i okolic przyległych.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów oraz stosowaniu nowoczesnych metod i urządzeń, zapewniamy precyzyjne, bezpieczne, bezbolesne i bezstresowe leczenie chirurgiczne na najwyższym, światowym poziomie.

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna nie ogranicza się jak dawniej tylko do wyrwania zęba. Dzięki rozwojowi wiedzy i technologii możliwe jest leczenie wielu schorzeń i problemów, które nie mogą być leczone zachowawczo i wymagają interwencji chirurgicznej.

W Estetika Dental Clinic wykonujemy wszelkiego typu zabiegi chirurgiczne:

  • ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie daje się uratować w toku leczenia zachowawczego,
  • usunięcie częściowe zębów w technice PET (Partial Extraction Technic), w tym tzw. usunięcie typu socket shield (ekstrakcja z pozostawieniem policzkowej części korzenia zęba)
  • chirurgiczne usuwanie ósemek (zatrzymanych), złamanych lub niewyrzniętych, koniecznych do usunięcia ze względu na leczenie ortodontyczne lub protetyczne,
  • usuwanie zębów mądrości,
  • resekcja wierzchołka korzenia – która polega na odcięciu wierzchołka korzenia wraz z otaczającą zmianą, zwykle wykonuje się ten zabieg na zębach z jednym korzeniem,
  • plastyka połączeń z zatoką szczękową,
  • leczenie powikłanych ropni,
  • leczenie przetok ustno-twarzowych
  • leczenie uśmiechu dziąsłowego

Dla każdego stomatologa usunięcie zęba to ostateczność, jeśli nie da się go wyleczyć innymi metodami lub zagraża on zdrowiu Pacjenta. Decyzja o przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego podejmowana jest na podstawie badania tomograficznego, które pozwala uzyskać pełny obraz tkanek pacjenta w trójwymiarze.

Aby odpowiednio przygotować Pacjenta oraz rozwiać jego obawy i wątpliwości związane z zabiegiem, stomatolog szczegółowo omawia z Pacjentem możliwości oraz poszczególne etapy leczenia.

Zastosowanie najnowszych metod i najwyższej jakości sprzętu gwarantuje precyzję zabiegu oraz skraca czas gojenia a sam zabieg przeprowadzany jest niemal bezboleśnie z wykorzystaniem najnowocześniejszych środków znieczulających.

Po każdym zabiegu chirurgicznym pacjent otrzymuje dokładny plan działania, leki oraz niezbędne informacje odnośnie postępowania po zabiegu wraz z zaplanowaną wizytą kontrolną.

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

15 + 12 =