Technologie

Wiedzę i doświadczenie zespołu Estetika Dental Clinic wspierają najnowsze technologie oraz rozwiązania w stomatologii. Jesteśmy przekonani, że najwyższy standard wyposażenia gwarantuje jakość leczenia na światowym poziomie. Dlatego stale śledzimy nowinki i trendy w branży, uczestniczymy w prezentacjach najnowszych rozwiązań oraz inwestujemy z zaawansowany sprzęt cyfrowy.

W gabinetach

Lekarze pracujący w Estetika Dental Clinic mają do dyspozycji gabinety wyposażone w najnowocześniejszy i niezawodny sprzęt, który sprawia, że proces leczenia szybszy, skuteczniejszy i bardziej komfortowy dla Pacjenta.

X-Guide

Najnowocześniejsze rozwiązanie w stomatologii. Jest to cyfrowa nawigacja dynamiczna, wspomagana trójwymiarową wizualizacją wyświetlaną na ekranie komputera w czasie rzeczywistym, która wspomaga pracę chirurga-stomatologa podczas zabiegów implantologicznych minimalizując ryzyko komplikacji. Więcej o tej technologii przeczytasz tutaj

Tomograf CS9600

Najnowocześniejszy stożkowy tomograf komputerowy, wykonujący zdjęcia 3D oraz panoramiczne i cefalometryczne, pozwala oprócz zębów dokładnie zbadać całą okolicę twarzowo-szczękową z kręgosłupem szyjnym. Jak ważna w stomatologii jest obecnie cyfrowa diagnostyka przeczytasz tutaj

Mikroskopy zabiegowe

Nowoczesne urządzenia renomowanej marki Carl Zeiss umożliwiają powiększenie obrazu zabiegowego, szybszą diagnostykę i jeszcze większą precyzję, co jest szczególnie istotne w leczeniu kanałowym.

Skanery wewnątrzustne

Umożliwiają szybkie i płynne pobieranie cyfrowych wycisków – od pojedynczego zęba po pełny łuk zębowy, tworząc precyzyjne i kolorowe modele 3D. Te nowoczesne urządzenia są niezbędne w ortodoncji, protetyce i implantologii.

EMS Prophylaxis Master

Najnowocześniejsze urządzenie do profilaktyki, łączące funkcję piaskarki i skalera. Skutecznie usuwa biofilm, osady i świeży kamień nad- i poddziąsłowo, ograniczając potrzebę użycia narzędzi ręcznych i elektrycznych, oraz umożliwia przeprowadzanie minimalnie inwazyjnego skalingu, zapewniając Pacjentowi maksymalny komfort podczas zabiegu. Czytaj więcej o profilaktyce tutaj

EpicX

Najnowocześniejszy laser diodowy w swojej klasie na świecie, wykorzystywany do wybielania zębów. W porównaniu do wybielania nakładkowego czy przy pomocy lampy, stosowana przez nas metoda jest ekspresowa, bezbolesna i zmniejsza nadwrażliwość zębów po zabiegu, pozwalając przy tym dłużej cieszyć się efektem śnieżnobiałego uśmiechu.

The Wand™ Plus The Wand™ STA™

Sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczuleń miejscowych w stomatologii. Więcej o leczeniu bez bólu przeczytasz tutaj

DentaPen

Urządzenie do podawania znieczulenia stomatologicznego, sterowane komputerowo. Szwajcarska technologia pozwala zwiększyć komfort pacjenta poprzez zniwelowanie bólu i ewentualnego strachu przez klasycznymi zastrzykami.

SpectroShade™

Jest tzw. spektrofotometrem, czyli urządzeniem analizującym ilość światła pochłoniętego przez obiekt w całym zakresie pasma widzialnego. SpectroShade™ jest pierwszym i jak na razie – jedynym systemem, który wykonuje analizy w odniesieniu do tego, co widzi ludzkie oko. Przy pomocy specjalnego skanera, lekarz wykonuje zdjęcie wybranego zęba. Następnie może ono być przesłane do laboratorium przy pomocy poczty elektronicznej w celu wykonania identycznej korony porcelanowej.

Fizjodyspenser

Mikrosilnik implantologiczny – precyzyjne urządzenie służące do przygotowania podłoża pod implant oraz do gwintowania otworów i wkręcania implantów. Jest także niezastąpiony podczas procedur usuwania zębów mądrości.

Dentaport

Nowoczesny endometr, czyli urządzenie przeznaczone do pomiaru długości kanału zęba. Jego wykorzystanie ułatwia pracę lekarza stomatologa oraz znacznie zmniejsza ryzyko niepowodzeń w leczeniu kanałowym.

Fizjodyspenser

Mikrosilnik implantologiczny – precyzyjne urządzenie służące do przygotowania podłoża pod implant oraz do gwintowania otworów i wkręcania implantów. Jest także niezastąpiony podczas procedur usuwania zębów mądrości.

Obtura i System B

Urządzenia wykorzystywane w leczeniu endodontycznym do szczelnego wypełnienia kanałów zębów na ciepło, dzięki czemu materiał dopasowuje się do nierówności kanału, tworząc szczelne i trwałe wypełnienie.

Pentamix III

Najszybszy i najbardziej precyzyjny automatyczny mieszalnik do tworzenia jednorodnych mas wyciskowych, wykorzystywanych do uzupełnień protetycznych.

E-Q Master

Bezprzewodowy system wykorzystywany w endodoncji do prostszego, szybszego i bardziej bezpiecznego wypełniania kanałów korzeniowych.

Endopilot Comfort Plus

Nowoczesne urządzenie wspomagające leczenie endodontyczne, które łączy w sobie endometr, mikrosilnik endodontyczny, pistolet do wypełniania kanałów gorącą gutaperką i plugger.

X Smart IQ

Zapewnia dentyście wsparcie podczas leczenia endodontycznego, wyświetlając w czasie rzeczywistym na monitorze pracę operatora w kanale zębowym.

Piezosurgery

Chirurgiczne urządzenie piezoelektryczne do cięcia kości. Piezosurgery® jest to nowa technika osteotomii i osteoplastyki, która wykorzystuje mikrodrgania specjalnych skalpeli i końcówek pracujących w określonej częstotliwości ultradźwiękowej. Wykonywanie cięć przy pomocy urządzenia Piezosurgery® jest bardzo dokładne, selektywne i pewne.

Radiowizjografia Carestream

Bezpieczne urządzenie do wykonywania precyzyjnych cyfrowych prześwietleń zębów z bardzo niską dawką promieniowania.

Wirówka PRF Duo Quattro

Urządzenie z nowoczesnym systemem do pozyskiwania udoskonalonego osocza (PRP) – fibryny bogatopłytkowej (PRF) o unikalnych właściwościach wykorzystywanych do regeneracji tkanek po zabiegach implantologicznych, ekstrakcji zębów czy leczenia chorób przyzębia.

SIROInspect

Bezprzewodowa sonda do wykrywania próchnicy, która wykorzystując zjawisko fluorescencji umożliwia skuteczną i bezbolesną diagnozę.

W laboratorium protetycznym

Jedną z przewag Estetika Dental Clinic na rynku jest własna, doskonale wyposażona pracownia protetyczna, wykorzystująca technologię i urządzenia CAD/CAM (Computer Aided Design/Computer Aided Manufacturing).

Ceramill Motion 2

Nowoczesna pięcioosiowa frezarka, która umożliwia wykonywanie wszystkiego rodzaju prac protetycznych metodą wspomagania komputerowego. Urządzenie wycina zaprojektowane cyfrowo elementy z niezwykłą precyzją.

Ceramill Therm 3

Nowoczesny piec do synteryzacji prac wykonanych z tlenku cyrkonu, do którego trafiają elementy protetyczne wycięte we frezarce.

Programat P-310 Ivoclar

Piec do wypalania prac protetycznych wykonanych z ceramiki. Urządzenie zapewnia równomierny rozkład ciepła w komorze grzejnej i prowadzi do osiągnięcia optymalnych rezultatów wypalania.

NextDent 5100

Drukarka 3D umożliwiająca szybki wydruk cyfrowych modeli koron i mostów, modeli ortodontycznych, tymczasowych prac protetycznych, szyn, szablonów chirurgicznych oraz protez.

NextDent LC-3D Mixer

Do mieszania żywic 3D w butelkach przed wlaniem materiału do drukarki 3D.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo

W Estetika Dental Clinic dokładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym Pacjentom najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Przed zabiegami przygotowany jest zestaw sterylnych narzędzi, który otwieramy bezpośrednio przed każdym Pacjentem. Po wizycie narzędzia są dokładnie myte, dezynfekowane i zamykane zgrzewarką w jednorazowych rękawach foliowo-papierowych, a następnie sterylizowane w autoklawach. Podgłówki, siedziska foteli, okulary, blaty, części unitów, światłowody, lampy oświetlające, klawiatura i myszka komputera, urządzenia sterujące – to wszystko dezynfekowane jest środkami bakterio- wiruso- i grzybobójczym.

Wszystkie zestawy z narzędziami sterylizowane są (w zamykanych zgrzewarką, jednorazowych rękawach foliowo-papierowych) w autoklawie próżniowym. Sterylizacja spełnia wymogi europejskich standardów. Forma sterylizacji w autoklawach jest najpewniejszą metodą zapobiegania zakażeniom. Proces sterylizacji kontrolowany jest każdorazowo przez komputery wbudowane w autoklawy oraz przez odczynniki chemiczne, wkładane za każdym razem do autoklawu.

Tu również wykorzystujemy najnowocześniejsze urządzenia:
Hydrim M2 G4

Myjnia do bezpiecznego, dokładnego i szybkiego czyszczenia narzędzi wielokrotnego użytku przed ich sterylizacją.

Autoklaw Domina Plus B

Jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń do sterylizacji narzędzi wielokrotnego użytku, zapewniające niezawodność i dokładność procesu sterylizacji nawet w przypadku wewnętrznych powierzchni końcówek stomatologicznych.

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

11 + 3 =