Wybielanie zębów

Piękne, białe zęby to duża estetyka uśmiechu, a co za tym idzie, większa pewność siebie. Co jednak w sytuacji, gdy odcień uzębienia nie do końca nas zadowala? Tutaj  doskonałym rozwiązaniem będzie zabieg wybielania. Jakie metody wybielania mamy do wyboru? Czy wybielanie uzębienia jest bezpieczne? Zachęcamy do lektury! 

Wybielanie zębów – metody

W  Estetika Dental Clinic proponujemy laserowe wybielanie zębów (dysponujemy nowoczesną lampą laserową Biolase Epic X). Zabieg trwa około 60 minut, a jego rezultaty są w pełni satysfakcjonujące, nawet dla najbardziej wymagających pacjentów. 

Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych. Wykorzystywany jest tutaj specjalistyczny, aktywowany wiązką lasera żel, który chroni zęby przed przegrzaniem a tkanki miękkie przed podrażnieniem. Dzięki temu pacjent czuje się komfortowo, a po zakończonym zabiegu nadwrażliwość zębów jest zredukowana do minimum. 

Inne metody wybielania zębów

Na jakie jeszcze rozwiązanie z zakresu wybielania zębów może zdecydować się pacjent? Wymienić tutaj między innymi możemy metodę nakładkową. W pierwszej kolejności stomatolog wykonuje wyciski, dzięki którym możliwe jest wykonanie specjalnych nakładek. Pacjent, już samodzielnie w domu, wypełnia nakładki się żelem wybielającym i zakłada je na zęby. 

Wybielanie zębów ‒ jak przebiega? 

Jak przebiega wybielanie zębów? W pierwszej kolejności odbywa się konsultacja stomatologiczna. Podczas wizyty stomatolog poznaje oczekiwania pacjenta, sprawdza ogólny stan uzębienia, weryfikuje, czy nie ma przeciwwskazań do wybielania. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić higienizację. Podczas higienizacji usuwane są osad nazębny i kamień, które utrudniałyby równomierne rozjaśnienie płytki. Higienizacja przeprowadzana jest na kilka dni przed wybielaniem. 

Następnie wykonywany jest zabieg właściwy. W zależności od wybranej metody, przebieg dalszego leczenia będzie się różnił. 

No zakończonym wybielaniu pacjent przechodzi na tak zwaną białą dietę, czyli spożywa jedynie jasne, niebarwiące produkty. Na kilkanaście godzin należy zrezygnować z kawy, herbaty, kolorowych soków, barszczu, kurkumy i innych tego typu produktów. 

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne? 

Wielu pacjentów zastanawia się, czy wybielanie zębów jest bezpieczne. Odpowiadamy. Wybielanie jest bezpieczne, jeśli wykonywane jest po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań. Wśród przeciwwskazań wymienić możemy takie czynniki, jak: 

  • ciąża lub okres karmienia piersią
  • próchnica, choroby przyzębia
  • odsłonięte korzenie zębowe
  • stan zapalny w jamie ustnej 
  • przyjmowanie niektórych leków. 

Aby zabieg był bezpieczny, musi być wykonywany w gabinecie stomatologicznym, przez kompetentne osoby. 

Kawa, herbata, osad nazębny, palenie papierosów, kolorowe napoje, wszystko to przyczynia się do przebarwień, które mają wpływ na estetykę uśmiechu. Pacjenci powyżej 16 roku życia, którzy chcą cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem, zdecydować się mogą na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym.  

kontakt

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

4 + 12 =

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

tel.: 17 850 43 85
+48 508 180 965
estetika@estetika.com.pl

1 + 12 =