Stomatolog Dziecięcy Rzeszów, Dobry Dentysta dla Dzieci

Stomatologia dziecięcaStomatolog dziecięcy – dobry dentysta dla dzieci

stomatologia dziecięca rzeszów

Już kilkuletni maluch powinien nauczyć się odpowiedniego dbania o higienę jamy ustnej, co pozwoli uchronić go przed próchnicą i zakorzeni dobre nawyki, w myśl przysłowia „czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Na szczęście, coraz więcej rodziców rozumie, jak istotne są regularne wizyty ich pociech w gabinecie dentystycznym. Odpowiednio wcześnie zdiagnozowana wada zgryzu, czy próchnica mogą zostać szybko wyleczone i uchronić dziecko przed groźnymi powikłaniami, a tych może być wiele.
Nieleczona próchnica może doprowadzić do zapalenia miazgi  i utraty zęba. Dziecko będzie nie tylko cierpiało z powodu dokuczliwego bólu, ale również przez nieestetyczny wygląd podczas uśmiechania się i rozmawiania. Mało kto zdaje  sobie sprawę, że ropne stany zapalne zębów mogą prowadzić do zainfekowania całego organizmu, a w konsekwencji, do licznych powikłań.
Nie warto oszczędzać na ząbkach swojego dziecka, nawet jeśli są to tylko mleczaki (zęby mleczne), które i tak wypadają. Zapalenia miazgi mogą bowiem wpływać na uszkodzenie zawiązków zębów stałych, które leżą w sąsiedztwie korzeni zębów mlecznych. W takim przypadku może to spowodować niewyrżnięcie się stałych zębów lub zarażenie ich próchnicą. Pamiętajmy również, że jeśli dziecko nie nabrało nawyku regularnego szczotkowania zębów to będzie mu trudno się do tego przyzwyczaić. Tymczasem, zęby stałe już nie odrastają, więc ignorowanie higieny jamy ustnej, spowoduje ubytki i nieodwracalne skutki. 

Dobry dentysta dla dzieci

stomatologia dziecięca rzeszów

Wielu rodziców tłumaczy, że nie chodzi z dziećmi do dentysty, ponieważ maluch boi się tych wizyt, płacze, krzyczy i przeżywa ogromny stres. Oczywiście wiemy, że nawet dla niektórych dorosłych, wizyta u stomatologa kojarzy się tylko z bólem, białymi ścianami, chłodnym, nieprzyjemnym wnętrzem, specyficznym zapachem i dźwiękiem wiertła. Nie musi tak być! Wystarczy wybrać miejsce przyjazne, kolorowe i przystosowane do przyjęć małych pacjentów. Od wczesnego wieku przyzwyczajać dziecko do takiego miejsca, regularnie przyprowadzać na wizyty, a odpowiednia profilaktyka pozwoli uniknąć nieprzyjemnego borowania czy ekstrakcji zęba. Dla dziecka stanie się to zdrową rutyną, nagradzaną pięknymi ząbkami, a także miłym prezentem.
Wraz z wyodrębnieniem się stomatologii dziecięcej (pedodoncji) jako osobnego działu nauk stomatologicznych, nastąpiły ogromne zmiany zarówno w wyglądzie gabinetów stomatologicznych jak i w podejściu do najmłodszych pacjentów.
Wbrew pozorom, stomatologia dziecięca w Rzeszowie i okolicach jest bardzo popularna i coraz więcej gabinetów dentystycznych decyduje się na wyprofilowanie swojej działalności właśnie w tym kierunku. Ponadto stomatologia dziecięca w Rzeszowie nie różni się poziomem usług od tych, oferowanych w innych województwach czy większych miastach. Również ceny zabiegów nie odbiegają od średnich cen w skali kraju, co więcej, mogą być nawet niższe.
Nie czekajmy, zatem, aż naszym dzieciom wypadną mleczaki, bo to nie rozwiąże problemu. Wpiszmy w wyszukiwarkę „kolorowe plomby dla dzieci” czy „stomatologia dziecięca w Rzeszowie”, aby wyszukać odpowiednią ofertę i umówmy się na pierwszą wizytę z dzieckiem. Im maluch wcześniej oswoi się ze stomatologiem, tym lepiej.