Piaskowanie Zębów Rzeszów. Profesjonalna Stomatologia w Estetika Dental Clinic

Piaskowanie zębówa usuwanie kamienia ultradźwiękami

piaskowanie zębów rzeszów

 Oglądając uśmiechy gwiazd w telewizji, zastanawiasz się co zrobić, żeby być właścicielem tak śnieżnobiałych zębów? Rozwiązanie jest jedno! Stomatolog Rzeszów oferuje zabiegi zapewniające zdrowy i piękny uśmiech na długi czas. W dbaniu o codzienną higienę jamy ustnej nie wystarczy regularne szczotkowanie zębów. Stomatologia estetyczna świadczy usługi w zakresie nowatorskich i bezbolesnych zabiegów poprawiających wygląd i kondycję naszego uśmiechu. Jedną z możliwości poprawy naszego uzębienia jest piaskowanie zębów Rzeszów. Estetica Dential Clinic oferuje piaskowanie zębów na terenie Rzeszowa, które polega na usuwaniu wszelkich osadów i przebarwień znajdujących się na zębach za pomocą piaskarki, czyli profesjonalnego aparatu, który kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby. Piaskowanie zębów przeznaczone jest dla osób pijących kawę, herbatę, palących papierosy, noszących aparaty ortodontyczne czy dla osób, które zdecydowały się na wybielanie zębów. Osoby narażone na intensywne gromadzenie się kamienia nazębnego powinny wykonywać ten zabieg co kilka miesięcy, bądź raz w roku.

Profilaktyka stomatologiczna

piaskowanie zębów rzeszów

Profilaktyka wykonywania zabiegu piaskowania zębów pozwala na minimalizowanie gromadzenia się bakterii, drobnoustrojów, eliminuje choroby dziąseł i zębów, zapewniając tym samym estetyczny wygląd zębów. Jak wygląda zabieg piaskowania? To bezbolesny i przede wszystkim bezpieczny zabieg. Piaskarka pod wpływem ciśnienia i odpowiedniej ilości wody rozprowadza w jamie ustnej pacjenta drobny piasek, który skutecznie dociera do najmniej widocznych i dostępnych miejsc. Pacjent może odczuwać dyskomfort wynikający z długości zabiegu, ponieważ całość piaskowania trwa od 20 do 30 minut. Ponadto pacjent może odczuwać smak nieprzyjemnego, słonawego piasku dentystycznego, jednakże jest to krótkotrwałe uczucie.

Piaskowanie nie usuwa trwałych przebarwień, takich jak: przebarwienia poantybiotykowych czy plamy próchnicowe. Piaskowaniu nie mogą poddać się osoby, u których rozpoznano, np.
•    alergię na sodę lub inne składniki używane podczas zabiegu,
•    stan zapalny dziąseł i jamy ustnej,
•    owrzodzenie narządów układu pokarmowego (wątroby, żołądka),
•    zaburzenia czynności płuc (astma, pylica).

Stomatologia estetyczna oferuje również usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami, jest to zabieg zwykle poprzedzający piaskowanie. Polega on na wykorzystywaniu specjalnego skalera ultradźwiękowego, emitującego bardzo wysokie częstotliwości dźwięków, niesłyszalnych dla ucha ludzkiego. Dźwięki te, po przyłożeniu końcówki aparatu do powierzchni zęba, powodują odpryskiwanie kamienia. Ta forma pozbycia się kamienia nazębnego jest dużo przyjemniejsza dla pacjenta niż piaskowanie. Należy jednak pamiętać, że współczesna stomatologia estetyczna dostosowuje zabiegi do indywidualnych potrzeb pacjenta. Piaskowanie zębów Rzeszów czy usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami to doskonałe zabiegi pozwalające na długo cieszyć się pięknym uśmiechem.