Pantomogram, Prześwietlenia, RTG w Estetika Dental Clinic

Pantomogram szczęki
Pantomogram Rzeszów – panoramiczne zdjęcie zębów

pantomogram szczęki rzeszów

 Dzięki zastosowaniu tej  techniki radiologicznej otrzymuje się pojedyncze zdjęcie struktur twarzy, na którym widoczne są jednocześnie wszystkie zęby nawet te niewyrżnięte i zatrzymane. Uwidocznione są również tkanki otaczające: tkanka kostna wyrostków zębodołowych, zatoki szczękowe,szczęka, wyrostki żuchwy,  żuchwa, łuki zębowe. Panorama zębów umożliwia ocenę całego stanu uzębienia wraz ze stawami skroniowo-żuchwowymi i zatokami szczękowymi. 

zdjęcia pantomograficzne rzeszów

Pantomogram, dookoła unieruchomionej głowy pacjenta, lampa rentgenowska wraz z płytą elektroniczną odbierającą obraz krążą”, wykonując półokrąg.  Dzięki uwidocznieniu wszystkich zębów pantomogram jest cennym badaniem przesiewowym, które umożliwia wczesne wykrycie zmian patologicznych w kościach szczęki i żuchwy, oraz w stawach skroniowo-żuchwowych i w zatokach szczękowych. 

Zdjęcia pantomograficzne

Zdjęcie pantomograficzne jest także wykorzystywane w leczeniu implantologicznym i ortodontycznym. Zaletami tego badania jest przede wszystkim duży zakres obrazowania struktur kości twarzy i zębów, krótki czas wykonania badania i niska dawka promieniowania.Aparat rentgenowski jaki posiadamy spełnia wszystkie normy polskie i europejskie pod względem redukcji dawki promieniowania (regularnie wykonywane obowiązkowe testy i kontrole). Zdjęcie po wykonaniu jest gotowe w ciągu kilku minut do odbioru (nagranie na CD, pamięć USB, czy droga mailową).