Ortodoncja Rzeszów w Estetika Dental Clinic – Dobry Ortodonta w Rzeszowie

OrtodoncjaLeczenie ortodontyczne Rzeszów, korekta wad zgryzu, aparaty na zęby

Ortodoncja Rzeszów

Ortodoncja to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Współcześnie jest to nie tylko korekta wad zgryzu, ale także kontrola narządu żucia dzieci i dorosłych. Decydując się na leczenie ortodontyczne wielu Pacjentów zastanawia się czym kierować się przy wyborze gabinetu. To kwestia nad którą powinien zastanowić się każdy, kto rozważa podjęcie leczenia. Leczenie ortodontyczne polega na zastosowaniu aparatów ortodontycznych, które możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszym z nich są aparaty stałe, które stosuje się przede wszystkim u dorosłych, zaś drugim ruchome (najczęściej stosowane u dzieci).

Leczenie ortodontyczne

ortodoncja rzeszów


Cały przebieg leczenia można w skrócie przedstawić w czterech krokach. Po pierwsze jest to wizyta konsultacyjna w czasie której dobry lekarz ortodonta ustala przyczyny wady zgryzu, pobiera wyciski i zaleca wykonanie zdjęć pantomogramu szczęk oraz cefalometryczne. Nie rzadko przed podjęciem leczenia ortodontycznego trzeba najpierw wyleczyć wszystkie ubytki próchnicze. Potem następuje planowanie leczenia, w czasie którego lekarz opracowuje kilka możliwości leczenia i wspólnie z Pacjentem wybiera jedną z nich. W chwili, w której wybrano już konkretny sposób leczenia, ortodonta zajmuje się wdrożeniem kolejnych etapów leczenia Pacjenta.

Pacjentowi zostaje założony aparat ortodontyczny, a on sam otrzymuje instrukcję dbania o niego i wskazówki odnośnie higieny jamy ustnej. Ta faza trwa, w zależności od typu wady i wieku Pacjenta, od 18 do 24 miesięcy. Należy mieć jednak na uwadze to, że jeżeli wada jest bardzo skomplikowana to czas leczenia może się wydłużyć nawet do 36 miesięcy. W tym czasie należy szczególnie dbać o higienę jamy ustnej, myć zęby po każdym posiłku oraz korzystać ze specjalnych szczoteczek.

Po osiągnięciu oczekiwanego efektu, kiedy aparat zostaje usunięty Pacjent wkracza w ostatnią fazę, którą jest leczenie retencyjne.  Polega ono przede wszystkim na utrzymaniu efektów osiągniętych w czasie leczenia i wymaga stosowania się do zaleceń lekarza.

Jeżeli jesteś szukasz dobrego lekarza ortodonty w Rzeszowie skorzystaj z usług naszego gabinetu. Wieloletnie doświadczenie  i dobry kontakt z Pacjentami sprawiają, że potrafimy skutecznie leczyć różne wady zgryzu i przywracać naszym Pacjentom piękne uśmiechy, a co za tym idzie polepszać ich samopoczucie. Według nas, dobry ortodonta to lekarz, który potrafi nie tylko poprawnie rozpoznać wadę zgryzu, ale także zastosować najodpowiedniejsze leczenie.

Odwiedź Estetika Dental Clinic i umów się na pierwszą wizytę u ortodonty!