Leczenie Nadwrażliwości Zębów. Profilaktyka i Higiena Jamy Ustnej

Leczenie nadwrażliwości zębów

Leczenie nadwrażliwości zębów Rzeszów

 Nadwrażliwość zębów powstaje w wyniku starcia powierzchni zęba albo tkanki dziąsła. Przyczyną nadwrażliwości zębów jest przeważnie nieprawidłowa higiena polegająca na krótkim i niestarannym szczotkowaniu, używanie past o właściwościach ścieralnych oraz zbyt mocne szczotkowanie zębów. Ważna jest także dieta. Niestety wszystkie te przyczyny sprzyjają cofaniu się dziąseł, a tym samym sprzyjają powstawaniu bólu i próchnicy. Pierwszym objawem sugerującym nadwrażliwość zębów jest najczęściej nieprzyjemny ból podczas spożywania zimnych lub gorących napojów. Aby nie dopuścić do powstania nadwrażliwości zębów warto przestrzegać kilku zasad:

  • szczotkować zęby w miarę możliwości po każdy posiłku (najlepiej myć zęby ruchami wymiatającymi od dziąsła do korony zęba),
  • stosować pastę do zębów z fluorem, używać miękkiej szczoteczki i delikatnie szczotkować, co zapobiegnie odsłanianiu się szyjek zębowych,
  • używać płynu do jamy ustnej z przeznaczeniem do problemów z nadwrażliwością.
  • warto też korzystać z nici dentystycznej.

Skuteczność leczenia nadwrażliwości zębów

leczenie nadwrażliwości zębów

Leczenia nadwrażliwości w dużej mierze zależy od stosowanych materiałów. W naszej Klinice stosujemy specjalny preparat Seal & Protect. Jest to specjalny lakier zapewniający długotrwałą ochronę odsłoniętym częściom zębiny. Przede wszystkim jest to materiał światłoutwardzalny ze zdolnością penetracji w głąb wrażliwej tkanki. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju materiału zmniejsza się ścieralność i tendencję do odsłonięcia tkanek, redukuje objawy nadwrażliwości, a także działa antybakteryjnie i zapobiega tworzeniu się próchnicy.

Dla uzyskania najlepszego efektu lakier powinien być aplikowany regularnie co 6 miesięcy.

Jeśli występuje u Państwa dyskomfort z powodu nadwrażliwości zębów zapraszamy na bezpłatne konsultacje w celu zdiagnozowania problemu i możliwości jego wyeliminowania.

Zapraszamy także do zapoznanie się z naszymi pozostałymi artykułami:Lakierowanie zębów,Lakowanie,Stomatologia dziecięca.