Stomatologia Dziecięca. Kolorowe Plomby dla Dzieci

Kolorowe plombyKolorowe plomby dla dzieci. Stomatologia dziecięca

kolorowe plomby

Wizyta u dentysty może być stresująca dla każdego dziecka, zwłaszcza jeśli nie zostało do niej odpowiednio przygotowane. Dlatego tak ważna jest wizyta adaptacyjna, która oswoi każdego malucha z dentystą i zapobiegnie nadmiernemu zdenerwowaniu. Taką wizytę najlepiej zaplanować w okresie, kiedy dziecko nie ma jeszcze żadnych ubytków, ponieważ będzie ona polegała tylko na zapoznaniu dziecka z gabinetem i stomatologiem. Wizyta adaptacyjna kończy się podarunkiem, który będzie miłym i pozytywnym zaskoczeniem.

W przypadku, gdy ząbki małych Pacjentów mają już ubytki, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty jaką są kolorowe plomby dla dzieci. Dzięki temu rozwiązaniu dzieci chętnie siadają na fotel dentystyczny i poddają się  leczeniu, wiedząc wcześniej jaki kolor plomby zostanie im założony.

Stomatologia zachowawcza

kolorowe plomby rzeszów

Kolorowe plomby dla dzieci, to nowoczesny sposób na wypełnienie ubytków w zębach mlecznych. Estetika Dental Clinic proponuje swoim Pacjentom wybór spośród takich kolorów jak: żółty, niebieski, różowy czy pomarańczowy. Przed leczeniem zęba dziecko samo wybiera jakiego koloru chce mieć plombę. Dzięki temu stres związany z wizytą u dentysty zostaje rozładowany,  a lekarz może szybciej i łatwiej nawiązać kontakt z dzieckiem.

Wszystkich rodziców zastanawiających się czy kolorowe plomby są tak samo trwałe jak te zwykłe, uspokajamy – kolorowe wypełnienia posiadają bardzo dobre właściwości fizyczne i chemiczne. Ich zaletą jest trwałość i minimalna ścieralność. Dodatkowo, plusem kolorowych plomb jest też, to że zachęcają one do dbania o prawidłową higienę jamy ustnej. Każde dziecko chce bowiem dbać o swoje nowe, kolorowe plomby, którymi może pochwalić się wśród kolegów.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu i skorzystania z profesjonalnej opieki naszych stomatologów. Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi pozostałymi usługami: