Fluoryzacja Zębów Dzieci w Rzeszowie w Estetika Rzeszów

Fluoryzacja
Skuteczna ochrona zębów przed próchnicą

fluoryzacja zębów rzeszów

 Fluoryzacja jest jedną z metod zapobiegania próchnicy od najmłodszych lat, dlatego nawet jeśli zęby mleczne się zdrowe, warto zapewnić im dodatkową ochronę. Fluoryzacja jest zabiegiem profilaktycznym mającym na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Zabieg ten stosuje się również przy zapobieganiu próchnicy wtórnej między innymi w okolicach wypełnień czy uzupełnień protetycznych, a także przy nadwrażliwości szyjek zębowych.

Profilaktyka stomatologiczna

fluoryzacja zębów rzeszów


Uwalniany fluor w postaci pianki, lakieru lub żelu wbudowuje się w szkliwo zębów wzmacniając tym samym ich strukturę i  sprawia, że są bardziej odporne na kwasy i bakterie wywołujące próchnicę. Dodatkowo fluor pozytywnie wpływa na remineralizację drobnych ubytków szkliwa.

Fluoryzacja przeprowadzana jest po oczyszczeniu zębów. Zabieg jest zalecany dzieciom od 7 roku życia i jest całkowicie bezbolesny. Trwa około kilku minut, ale nie wolno pić i jeść przez około 1,5 godziny po jego zakończeniu. Również przez około 12 godz. po zabiegu nie wolno myć zębów.