Stomatologia zachowawcza i profilaktyka

Walka z próchnicą

Próchnica to niestety nadal dość powszechny problem, wynikający ze złego odżywiania, zaniedbania higieny jamy ustnej i zbyt rzadkich wizyt kontrolnych u dentysty. Nieleczona może być przyczyną innych chorób ogólnoustrojowych.

Na szczęście wcześnie wykryte zmiany próchnicowe nie wymagają skomplikowanego leczenia. Zazwyczaj działania stomatologa koncentrują się wówczas na zahamowaniu namnażania się bakterii i tworzenia przez nie płytki nazębnej oraz uzupełnieniu ubytków. Konieczna jest również zmiana nawyków.

Częste wizyty kontrolne u dentysty oraz wczesna reakcja na zmiany próchnicze jest bardzo ważna. Zaniedbana próchnica leczona jest zazwyczaj nieco bardziej uciążliwymi metodami leczenia kanałowego.

W Estetika Dental Clinic, dzięki nowoczesnemu sprzętowi diagnostycznemu, bezbłędnie odnajdziemy przyczynę bólu zęba. Dostosujemy metody leczenia oraz uzupełnienia ubytku przy jednoczesnym zapewnieniu bezbolesności tego zabiegu i wysokiego komfortu dla Pacjenta.

Profilaktyka przede wszystkim!

Podstawowym zabiegiem profilaktycznym jest usuwanie kamienia i osadów (inaczej scaling), które chroni przed rozwojem próchnicy oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób dziąseł i paradontozy. Na ogół jest to zabieg przyjemny, ale przy nagromadzeniu się dużej ilości kamienia można czuć dyskomfort. Skorzystać możemy wtedy ze znieczulenia miejscowego.

W naszej Klinice zabiegi higienizacyjne wykonują wykwalifikowane higienistki stomatologiczne. Zabieg składa się z kilku etapów: oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego, oczyszczenie zębów z osadów, polerowanie i ewentualne piaskowanie powierzchni zębów oraz zabezpieczenie zębów przed pojawieniem się wrażliwości pozabiegowej.

Po każdej wizycie profilaktycznej pacjent może liczyć na profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej. Higienistka wykorzystuje specjalny model szczęki na którym prezentuje techniki szczotkowania i prawidłowego posługiwania się nicią dentystyczną.

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

8 + 12 =