Projektowanie uśmiechu

W Estetika Dental Clinic nie tylko leczymy uśmiech – możemy go zaprojektować specjalnie dla Ciebie. Nowoczesne technologie w połączeniu z doświadczeniem naszych lekarzy pozwalają uzyskać uśmiech idealnie dopasowany do Twojej twarzy i osobowości.

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu (DSD) to nowoczesne podejście do leczenia stomatologicznego. Pacjent staje się współtwórcą swojego nowego wyglądu, wraz z lekarzem tworzy na nowo swój doskonały uśmiech, dopasowany nie tylko do mimiki twarzy ale i osobowości. Dzięki zaawansowanym technologiom cyfrowym efekty korekcji kształtu i koloru zębów można zobaczyć jeszcze przed leczeniem – na etapie planowania.

Konsultacja i sesja fotograficzna

W Cyfrowym Projektowaniu Uśmiechu najważniejsze jest poznanie Pacjenta – jego wyobrażeń, oczekiwań, osobowości i charakteru oraz mimiki twarzy. Dlatego zaczynamy od rozmowy i sesji zdjęciowej, która pomoże w dopasowaniu idealnego uśmiechu.

Analiza i projektowanie uśmiechu

Wykonane podczas sesji zdjęcia i filmy, a także skany 3D szczęki, zdjęcia RTG i tomografii komputerowej, poddawane są szczegółowej analizie. Badane są wszystkie relacje ust, zębów, dziąseł, warg w kontekście tego jak Pacjent się uśmiecha i jak okazuje emocje na twarzy. Szczególnie ważne są proporcje twarzy oraz kształt i kolor zębów. Na ich podstawie określane są parametry potrzebne do wykonania cyfrowego modelu nowego uśmiechu. Posługując się specjalnymi cyfrowymi planszami lekarz tworzy wirtualny projekt, obejmujący estetykę zębów po przebudowie protetycznej oraz ewentualne drobne zabiegi korekcyjne dziąseł, który na bieżąco konsultuje z Pacjentem i pomaga mu dobrać kolor zębów z bogatej gamy.

Nowy uśmiech do przymiarki

Wirtualny projekt trafia do naszej pracowni protetycznej, która tworzy model 3D (tzw. mock-up) czyli tymczasową nakładkę, która nałożona na zęby ukazuje wygląd jego uśmiechu i twarzy po zakończeniu leczenia. Ponowna sesja fotograficzna pozwala Pacjentowi zobaczyć planowane zmiany oraz wprowadzić ewentualne korekty.

Efekty metamorfozy

Czas przenieść cyfrowy projekt uśmiechu do rzeczywistości! DSD dzięki cyfrowej wizualizacji planu leczenia wyklucza ryzyko, że efekt po zakończonym leczeniu będzie inny od ustalonego wspólnie z lekarzem stomatologiem.
Wraz z nowym, pięknym i w pełni dopasowanym uśmiechem zmienia się życie naszych Pacjentów!

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

2 + 1 =