Wizyta adaptacyjna dziecka u dentysty

18 Stycznia 2016
Wizyta adaptacyjna dziecka u dentysty

Strach przed wizytą u dentysty jest paraliżujący i ma bardzo negatywny wpływ na stan uzębienia – wie to każdy, kto tego doświadczył lub ciągle doświadcza. Nieprzyjemne doświadczenia i wspomnienia mogą mieć zły wpływ na podejście do leczenia stomatologicznego i skutkować unikaniem go.
Zadbaj o to, by Twoje Dziecko nie bało się dentysty!

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, co zrobić aby dziecko nie bało się dentysty? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: przede wszystkim nie należy straszyć dziecka wizytą u dentysty, ani opowiadać o swoich obawach przed wizytą u dentysty. Nie oznacza to, że mamy okłamywać dziecko, że nic nie będzie bolało. Jeśli powiemy maluchowi, że nie będzie nic czuł, a w trakcie leczenia odczuje pewien dyskomfort może stracić zaufanie do stomatologa, a także do rodzica i będzie chciało uniknąć kolejnych wizyt.

Wizyta adaptacyjna u dentysty

Aby ułatwić wizytę adaptacyjną przygotowaliśmy dla Rodziców kilka porad dotyczących tego, jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty. Przede wszystkim nie należy straszyć dziecka wizytą, ponieważ nabierze ono przekonania, że w gabinecie stomatologicznym może spotkać go coś złego lub bolesnego. Należy dokładnie opowiedzieć dziecku kim jest lekarz stomatolog, czym się zajmuje i dlaczego jego praca jest dla nas tak ważna.

Zapisując się na wizytę adaptacyjną dziecka, uprzedzamy naszą pociechę, gdzie idziemy i po co oraz opowiadamy jak takie spotkanie będzie wyglądało. Nasi stomatolodzy to lekarze mający doświadczenie w pracy z dziećmi. Potrafią szybko i skutecznie zdobyć zaufanie Małych Pacjentów, dzięki czemu każda wizyta przebiega w bezstresowej atmosferze.

Wszystkich Rodziców zainteresowanych ofertą jaką jest wizyta adaptacyjna dziecka u dentysty, zapraszamy do kontaktu. 
 


Zapraszamy także do zapoznania się z naszymi innymi artykułami: