Usuwanie Ósemki w Estetika Dental Clinic

1 Lipca 2015
Usuwanie ósemki

Zęby ósemki mimo że potocznie mówi się, iż dodają mądrości to niestety z mądrością nie mają nic wspólnego. Często się zdarza, że przysparzają bólu już przy wyrzynaniu się, które niekiedy przebiega nieprawidłowo choćby ze względu na blokowanie przez inne zęby.
Czy wiesz, że zęby mądrości „ósemki” wyrzynają się dopiero między 18. a 25. rokiem życia?
 Warto wtedy odwiedzić specjalistę z zakresu chirurgii szczękowej. Jeśli pojawi się u Państwa ból związany z ósemką bądź ósemkami zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji u naszego chirurga. Zostanie wykonane zdjęcie tzw. pantomogram, który zobrazuje położenie zęba i pozwoli na staranne zaplanowanie zabiegu tak, aby nie uszkodzić zębów sąsiednich.

Usuwanie ósemki to zabieg, który wymaga zdecydowanie więcej czasu niż ekstrakcja zwykłego zęba. Dlatego tak ważne jest, aby dokonał tego doświadczony specjalista w zakresie chirurgii szczękowej. Cały zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, dlatego tuż po nim można normalnie funkcjonować. Należy jednak pamiętać, aby stosować się do instrukcji pozabiegowych przekazanych przez lekarza.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: