Prostowanie Zębów bez Aparatu. Nowoczesna Metoda Invisalign

6 Czerwca 2016
Prostowanie zębów bez aparatu

W obecnych czasach leczenie ortodontyczne nie dotyczy już tylko dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, którzy często rezygnują z leczenia ze względu na widoczny aparat stały. Współczesna stomatologia sprawia, że widoczne aparaty ortodontyczne mogą zostać zastąpione niewidocznymi.  Idealnie proste zęby bez konieczości noszenia aparatu! Metoda Invisalign jest alternatywą dla tradycyjnych aparatów stałych i znacząco się od nich różni. Przede wszystkim jest to zestaw przezroczystych alignerów wykonywanych indywidualnie dla pacjenta w zależności od stopnia wady. Wymienia się je co dwa tygodnie. Dużą zaletą tej metody jest brak drutów i zamków, które są z kolei niezbędne w aparatach stałych.  

Prostowanie zębów bez aparatu

 Alignery Invisalign są niezwykle estetyczne, bo praktycznie niewidoczne podczas noszenia, a uśmiech pięknieje z dnia na dzień. Kolejną istotną zaletą alignerów jest ich praktyczne używanie na które pacjent ma wpływ. Dzięki braku metalowych elementów można skutecznie czyścić zęby i dziąsła, bez problemów można spożywać posiłki ponieważ alignery na ten czas się ściąga. Przy wyjątkowych okazjach alignery można nawet na jakiś czas zdjąć. Nie powodują również trudności w wymowie jak ma to miejsce w przypadku aparatu stałego. Podczas leczenia ortodontycznego można poddawać się zabiegom higienizacji jak i zwykłemu leczeniu czy wybielaniu zębów.  

Zainteresowanych ofertą Estetika Dental Clinic zapraszamy także do zapoznania się z naszymi pozostałymi usługami i ofertami: