Leczenie Wad Zgryzu w Estetika Dental Clinic. Aparaty Ortodontyczne

30 Listopada 2015
Leczenie wad zgryzu

Piękne, proste i białe zęby to marzenie każdego z nas. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy matka natura nie obdarzyła nas idealnym uśmiechem? Rozwiązaniem w wielu przypadkach jest leczenie wad zgryzu. Lekarz ortodonta Rzeszów – rozpocznij leczenie wad zgryzu
Zgryz prosty, bez żadnych wad cechuje się tym, że górne i dolne siekacze stykają się ze sobą, a pozostałe zęby są w prawidłowym stosunku do siebie. Nie zawsze jednak zęby ułożone są prawidłowo, a do najczęstszych wad leczonych przez ortodontów należą: zgryz otwarty, zgryz głęboki, zgryz krzyżowy, tyłozgryz i przodozgryz.

Leczenie wad zgryzu. Aparaty ortodontyczne

 Dobry lekarz ortodonta potrafi nie tylko od razu rozpoznać wadę z jaką ma do czynienia, ale przede wszystkim podjąć odpowiednie i skuteczne leczenie. Estetika Dental Clinic zapewnia swoim Pacjentom profesjonalną opiekę stomatologiczną i ortodontyczną, dzięki czemu możemy każdemu zapewnić kompleksowe leczenie wad zgryzu.

Podstawowym elementem, za pomocą którego odbywa się korekta wad zgryzu, są aparaty ortodontyczne. W zależności od wieku Pacjenta i rodzaju wady stosuje się aparaty stałe i ruchome. Aparaty ruchome stosuje się najczęściej w leczeniu wady zgryzu u dzieci, z kolei aparaty ruchome zakłada się przede wszystkim dorosłym. Oczywiście można je również stosować u dzieci, ale decyzję tę podejmuje lekarz ortodonta. Leczenie wad zgryzu trwa średnio dwa lata, ale wszystko zależy od wieku pacjenta (u dorosłych może ono trwać dłużej), rodzaju wady oraz stopnia jej zaawansowania.

Jeśli szukasz oferty jaką jest „lekarz ortodonta Rzeszów”, skontaktuj się z nami. Estetika Dental Clinic zapewnia profesjonalne leczenie wad zgryzu u dzieci oraz dorosłych. Zadzwoń do nas, a recepcjonistki umówią Cię na wizytę w odpowiadającym Ci terminie.

Przeczytaj także naszy inne artykuły: