Ceny Implantów – Czy Warto na Nich Oszczędzać?

25 Sierpnia 2015
Ceny implantów

Od zawsze z każdej strony byliśmy i jesteśmy atakowani hasłami reklamowymi tanich rzeczy, usług czy rozwiązań często jako zamienniki tych droższych. O ile na niektóre rzeczy można skusić się ceną, o tyle w przypadku implantów zębowych hasło tanie implanty nie powinno być wyznacznikiem naszej decyzji.
Pamiętaj, że taniej nie zawsze znaczy lepiej, a na zdrowiu (i uśmiechu) nie warto oszczędzać. Przede wszystkim przed podjęciem właściwej decyzji powinniśmy zaczerpnąć choć trochę informacji, a najlepiej udać się do lekarza dentysty specjalizującego się w implantologii. Jest to bardzo ważne, ponieważ w wielu przypadkach tanie implanty oznaczają używanie zamienników markowych i sprawdzonych implantów, na te gorsze które wykonane są ze stopów różnej jakości i które często mają krótką historię badań naukowych i klinicznych. Niewątpliwie takie implanty zwiększają ryzyko zakażenia, słabego gojenia się kości, powodują problemy z nadbudową protetyczną i tak na prawdę zamierzony ostateczny efekt estetyczny nie zostanie spełniony.

Ceny implantów są podyktowane głównie jakością materiału a tylko te sprawdzone dają nam gwarancję, że zabieg się powiedzie a my odzyskamy uśmiech i nie tylko. Poza porównaniem cennika implantów dobrze jest wziąć pod uwagę przy wyborze gabinetu jego długość funkcjonowania na rynku oraz doświadczenie w ilości przeprowadzanych zabiegów.

Interesuje Cię temat implatów zębowych? Zapoznaj się z naszymi artykułami: