Ból Zęba na Wakacjach – Jak Tego Uniknąć?

29 Czerwca 2015
Ból zęba na wakacjach

Ból zęba jest dolegliwością, która potrafi zepsuć nawet najpiękniejszą chwilę. Prawie każdy z nas doświadczył w swoim życiu tego nieprzyjemnego uczucia.

Dlatego wyjeżdżając na wakacje warto udać się do stomatologa na wizytę kontrolną. Zbada on nasz stan uzębienia i w razie konieczności zajmie się leczeniem próchnicy. Jest to ważne, ponieważ wiele osób wyjeżdżających na wakacje nie zdaje sobie sprawy z tego, że wizyta u dentysty za granicą może okazać się droższa niż cały wyjazd.
W jakich krajach za wizytę u dentysty musimy zapłacić sami? Ile to kosztuje?
Wszyscy którzy wyjeżdżają na zagraniczne wakacje powinni zaopatrzyć w kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Dzięki niej możemy liczyć na bezpłatne leczenie lub zwrot części kosztów poniesionych w ramach leczenia.

Ważną informacją jest to, że niestety nie obowiązuje ona we wszystkich krajach UE. Przykładowo za wizytę u dentysty w takich krajach jak Włochy, Malta czy Hiszpania, będziemy musieli zapłacić sami, ponieważ NFZ nie zwróci nam za nią pieniędzy. Wizyty u stomatologa mogą okazać się bardzo drogie także w takich krajach jak USA czy Wielka Brytania.

Wyleczenie zębów przed wyjazdem na wakacje jest ważne nie tylko ze względu na wysoki koszt ewentualnego leczenia stomatologicznego za granicą. Nawet mały ubytek może powodować dolegliwości bólowe i tym samym zepsuć nasz urlop. A ten, jak wiadomo, ma być czasem odpoczynku i błogiego relaksu, a nie nerwowym poszukiwaniem okolicznego dentysty i strachem przed wysokim rachunkiem za leczenie stomatologiczne.

Wszystkich naszych Pacjentów wybierających się na zagraniczne wakacje zapraszamy do skorzystania z wizyt kontrolnych. Nasi lekarze zbadają Państwa zęby i w razie konieczności zajmą się leczeniem próchnicy. Zatem nie czekaj, tylko już dziś zgłoś się do nas i wylecz zęby przed wyjazdem.
Nie pozwól by ból zęba dopadł Cię na wakacjach!


Artykuły które mogą Cię zainteresować: