Afty w Jamie Ustnej. Wizyta u Stomatologa

13 Marca 2017 Afty.
Bolesny problem

Często spotykaną dolegliwością w jamie ustnej są afty. Przyczyny takiego stanu są różne: począwszy od nieprawidłowej higieny jamy ustnej, poprzez wyrzynające się zęby, choroby migdałów czy przewodu pokarmowego.  Probelm z aftami. Czy trzeba przekładac wizytę? Afty są niewielkimi, ale bolesnymi owrzodzeniami jamy ustnej, pokryte białym nalotem z rumianym, zapalnym obrzeżem. Mogą występować pojedynczo lub w grupach, na podniebieniu, języku, częściach policzkowych połączonych z dziąsłami. W zależności od ich wielkości stan ten może trwać od tygodnia do nawet 4 tygodni i zwykle sam ustępuje. W sytuacji kiedy przestrzegana jest higiena jamy ustnej, a afty nie znikają należy skonsultować się ze stomatologiem.  

 Lekarz przeważnie zaleca środki przeciwbólowe, płukanki, smarowanie miejsc zmienionych chorobowo specjalną maścią odkażającą błonę śluzową jamy ustnej lub antybiotyk w przypadku cięższych postaci aft. W czasie leczenia należy zrezygnować z gorących napojów i pokarmów, alkoholu a także unikać owoców cytrusowych, czekolady, kwaśnych i słonych lub mocno przyprawionych potraw, które zwiększają podrażnienie jamy ustnej. Najlepiej wzbogacić dietę w produkty zawierające witaminy z grupy B, cynk, witaminy A, C, E. Jeżeli i Ty borykasz się właśnie z problemem jakim są afty, a wkrótce masz wizytę u stomatologa, skontaktuj się z nami. Może okazać się, że najlepiej będzie przełożyć wizytę 

Wszystkich zainteresowanych ofertą naszego gabinetu stomatologicznego zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszymi usługami: