Dyskretne aparaty ortodontyczne


Dyskretne aparaty ortodontyczne

 

W przypadku osób zmagających się z wadami zgryzu, konieczne jest rozpoczęcie leczenia ortodontycznego. Niestety, wielu pacjentów z różnych przyczyn nie chce zakładać standardowego aparatu ortodontycznego. Co w takim przypadku? Tutaj doskonałym rozwiązaniem będą dyskretne aparaty ortodontyczne, czyli specjalne, przezroczyste nakładki. Co warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury!

Nakładki ortodontyczne ‒ co to?

 

Czym jest wspomniany powyżej, dyskretny aparat ortodontyczny? To nowoczesna metoda leczenia wad zgryzu. Leczenie polega na noszeniu przezroczystych szyn, nakładek, które przygotowywane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Czas leczenia uzależniony jest od konkretnego przydatku i stopnia zaawansowania wady, zazwyczaj jednak wynosi od 2 do 12 miesięcy.

Przezroczyste nakładki – zalety

 

Jakie zalety mają nakładki? Tutaj wymienić możemy takie plusy, jak:

● korekcja różnego rodzaju wad zgryzu

● dyskrecja ‒ nakładki są niemal niewidoczne

● brak problemów z zakładaniem i zdejmowaniem ‒ szyny możemy zdjąć za każdym razem, gdy zajdzie taka potrzeba, na przykład na czas jedzenia

● bezproblemowe czyszczenie

● brak problemów z utrzymaniem higieny jamy ustnej.

Nakładki ortodontyczne – jak czyścić?

 

W jaki sposób dbać o nakładki ortodontyczne? Czyszczenie szyn nie jest czasochłonne. Aparat należy dokładnie wypłukać, a następnie delikatnie wyczyścić szczoteczką do zębów. Jeśli w danym momencie nie zakładamy aparatu, powinniśmy przechowywać go w specjalnym pudełeczku. Podsumowanie Wielu pacjentów nie chce zdecydować się na noszenie standardowego aparatu ortodontycznego. W przypadku takich osób doskonałym rozwiązaniem będą przezroczyste szyny ‒ nakładki. Takie szyny są komfortowe w noszeniu, niemal niewidoczne, można je wygodnie zdejmować i zakładać.

 

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

2 + 14 =