Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe (tzw. endodoncja) obrosło mitem, który wzbudza wśród wielu Pacjentów obawy. Faktycznie, jest to złożony zabieg, który dla Pacjenta może łączyć się z dyskomfortem a od dentysty wymaga wiedzy, doświadczenia, precyzji oraz odpowiedniego sprzętu.

Endodoncja to jedna ze specjalności Estetika Dental Clinic. Mając do dyspozycji wysoce wykwalifikowany zespół specjalistów, znajomość najnowszych metod oraz najnowocześniejsze technologie, w naszej klinice podejmujemy się skutecznego i bezbolesnego leczenia nawet najbardziej skomplikowanych przypadków.

Udowadniamy, że warto walczyć o każdy ząb a leczenie kanałowe w Rzeszowie nie musi być bolesne i długotrwałe. W większości przypadków zabiegi endodontyczne pierwotne lub wtórne (reendo) przeprowadzamy w trakcie jednej wizyty, oszczędzając Pacjentowi czasu oraz niepotrzebnego stresu.
Zapewniamy leczenie kanałowe bez bólu, dzięki nowoczesnemu znieczuleniu komputerowemu The Wand oraz sedacji wziewnej (gaz rozweselający).

Skuteczność leczenia zapewnia wiedza i doświadczenie naszego personelu oraz nowoczesny sprzęt. Dzięki urządzeniom do cyfrowej diagnostyki 3D jesteśmy w stanie dokładnie rozpoznać źródło problemu oraz zaplanować leczenie.
Podczas samego zabiegu mikroskopy marki Carl Zeiss i Zumax pozwala uzyskać wyraźny, powiększony, trójwymiarowy obraz z dużą głębią i szerokim polem widzenia, umożliwiając precyzyjne leczenie nawet zębów skazanych na usunięcie.

Zabieg endodontyczne, wykonywane w Estetika Dental Clinic, obejmują:

  • leczenie kanałowe pierwotne
  • leczenie kanałowe powtórne (reendo)
  • usuwanie złamanego narzędzia z kanału
  • zamykanie perforacji korzenia zęba i dna komory
  • leczenia resorpcji korzenia zęba
Leczenie endodontyczne

Konieczność leczenia kanałowego występuje, gdy dojdzie do zapalenia nerwu zęba, którego przyczyną jest głęboka próchnica, nieszczelne wypełnienia, wielokrotne zabiegi na tym samym zębie czy uraz. Zapalnie tanek około wierzchołkowych również jest wskazaniem do leczenia kanałowego.

Niestety pojawia się wtedy silny ból i żeby go zlikwidować trzeba usunąć zapalną tkankę z kanału. Leczenie endodontyczne polega na usunięciu resztek chorego nerwu i bakterii z kanałów nerwowych, ich dokładnym oczyszczeniu i wypełnieniu specjalną substancją tzw. gorącą gutta perchą.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i regularnej kontroli prawidłowo przeleczony ząb stanowi solidny zrąb pod koronę lub filar mostu przy uzupełnieniach protetycznych. Leczenie kanałowe zęba jest niewątpliwie tańszym rozwiązaniem niż usunięcie zęba i wstawienie implantu lub innego uzupełnienia protetycznego.

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

10 + 9 =