Koronawirus a dentysta – jak wygląda leczenie stomatologiczne w trakcie pandemii?

Ograniczenia wprowadzone celem zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa dotknęły wszystkich sfer naszej codzienności – między innymi korzystania z usług stomatologicznych. Sytuacja ta jest o tyle trudna, że zęby bolą niezależnie od podawanych w telewizji danych o aktualnej liczbie zarażeń, ilości osób zaszczepionych czy numeru aktualnej fali koronawirusa. Dlatego jako zespół profesjonalistów, nawet w dobie pandemii, nieprzerwanie i przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa, przyjmujemy kolejnych pacjentów.

Bezpieczna wizyta u dentysty w trakcie pandemii – pacjenci

W trosce o wspólne bezpieczeństwo Estetika Dental Clinic Cierplikowski & Delmaczyński postanowiła ograniczyć ilość dziennych przyjęć pacjentów. Pozwoli to uniknąć tłoku w poczekalni, a także da czas lekarzom, na staranną dezynfekcję i odpowiednie przygotowanie gabinetu na kolejną wizytę. Sugerujemy, aby pacjenci pełnoletni odwiedzali naszą klinikę bez osoby towarzyszącej. Przebywając w poczekalni, należy również pamiętać o zachowaniu środków ostrożności – nosić maseczkę, postarać się jak najmniej dotykać mebli, a także zdezynfekować ręce przed wejściem do gabinetu.

Bezpieczna wizyta u dentysty w trakcie pandemii – przeciwwskazania

Jeśli przed wizytą w Estetika Dental Clinic zaobserwujesz u siebie katar, kaszel, ból gardła, lub jakiekolwiek inne objawy wskazujące na chorobę – zmień termin wizyty. Jeśli wyżej wymienione objawy zaobserwujesz u siebie do dziesięciu dni po wizycie w naszym gabinecie – prosimy o informację. Przeciwwskazaniem jest również bezpośredni kontakt z osobą chorą na COVID-19, na kilka dni przed przyjęciem do gabinetu – w przypadkach nagłych, konieczne może okazać się wykonanie testu na zakażenie koronawirusem. Pamiętajmy, że chorobę COVID-19 możemy przechodzić bezobjawowo i nawet po szczepieniu – dalej w tym czasie zarażając.

Bezpieczna wizyta u dentysty w trakcie pandemii – stomatolodzy

Nasi lekarze i asystenci są w pełni przeszkoleni pod kątem zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa w trakcie wizyty pacjenta w gabinecie. Już przed pandemią, dbaliśmy o to, aby w kontakcie z pacjentem zachowywać najwyższą ostrożność i minimalizować ryzyko zarażenia jakimkolwiek wirusem. Wizyta w gabinecie Estetika Dental Clinic rozpoczyna się wypłukania jamy ustnej płynem wirusobójczym. Nasi dentyści zasłaniają usta i nos przy użyciu maseczki oraz stosują się do wszelkich, aktualnych wytycznych związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Sprzęt dentystyczny stosowany w Estetika Dental Clinic jest sterylizowany po każdym użyciu, a gabinet przygotowywany na bezpieczne przyjęcie kolejnego pacjenta.

Pomimo wielu utrudnień wynikających z obecnej sytuacji epidemiologicznej, wciąż staramy się świadczyć usługi dentystyczne na najwyższym poziomie. Chcemy codziennie przynosić ulgę i zdrowy, szczery, uśmiech na twarzach naszych zadowolonych pacjentów. Tylko od nas zależy, jak szybko uporamy się z pandemią koronawirusa. Jeszcze raz bardzo Państwa prosimy, o stosowanie się do wymienionych wytycznych – zależy od nich bezpieczeństwo nie tylko pacjentów, ale również lekarza i obsługi gabinetu.

 

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

10 + 1 =