Ile kosztuje implant zęba?

Braki w uzębieniu nie wyglądają estetycznie i prowadzą do wielu problemów różnej natury. Jeśli więc z jakichś powodów musieliśmy zdecydować się na ekstrakcję zęba bądź kilku zębów, warto, abyśmy najszybciej zadbali o uzupełnienie ubytków. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest wszczep implantu. Z jakimi kosztami związany jest wspomniany zabieg? Ile kosztuje implant? Poniżej najistotniejsze informacje na ten temat. Zachęcamy do lektury! 

Implant zęba ‒ co to? 

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym są implanty zębowe. Implant zębowy to tytanowa śruba, która umieszczana jest na stałe w szczęce lub żuchwie. Implant trwale łączy się z kością, (taki proces nazywamy osteointegracją), co prowadzi do przeniesienia siły życia bezpośrednio na kość. Na implancie umieszczana jest korona zębowa. Tak odtworzony ząb wygląda bardzo estetycznie, nie sposób odróżnić go od naturalnych zębów. 

Kiedy warto zdecydować się na wszczep implantu? 

Kiedy warto zdecydować się na wszczep implantu? Takie rozwiązanie zalecane jest w przypadku braków w uzębieniu. Utrata nawet jednego zęba jest dużą stratą i pociąga za sobą przykre konsekwencje, między innymi takie, jak: 

 • nadmierne przeciążenie zębów sąsiadujących i  przeciwstawnych
 • utrudnione żucie pokarmów prowadzące do problemów żołądkowych 
 • zmiany w wyglądzie zewnętrznym, na przykład zapadnięte policzki 
 • wady wymowy
 • wady zgryzu 
 • mniejsza estetyka uśmiechu 
 • zanik kości. 

Cena implantu ‒ od czego zależy?

Przejdźmy w końcu do postawionego w tytule pytania. Z jakimi kosztami muszą liczyć się osoby decydujące się na wszczep implantu? Na cenę zabiegu wpływa kilka czynników, między innymi są to: 

 • liczba brakujących zębów 
 • materiał, z którego wykonana zostanie korona, którą osadzimy na implancie
 • materiał, z którego wykonany będzie sam implant, najczęściej jest to tytan, choć pacjent może zdecydować się na implanty cyrkonowy, który jest droższy od tytanowego
 • konieczność wykonania dodatkowych badań diagnostycznych. 

Ceny zabiegu mogą też różnić się w zależności od miasta czy prestiżu kliniki stomatologicznej. 

Ile kosztuje implant zęba? 

Jak już wspomnieliśmy powyżej, cena uzależniona jest od kilku czynników. Zazwyczaj koszt jednego implantu mieści się w przedziale od 3000 do 6000 zł. 

W naszej klinice koszt jednego implantu to 3500 zł. Jest to całkowita cena zabiegu, uwzględniająca odsłonięcie implantu, śrubę gojącą, kształtowanie dziąsła, zdjęcie szwów oraz opiekę pozabiegową.

Braki w uzębieniu warto jak najszybciej uzupełnić. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest wszczep implantu i umieszczenie na nim korony. Kosztorys takiego zabiegu przygotowywany jest indywidualnie, a uzależniony jest od wykorzystanych materiałów, konieczności przeprowadzenia dodatkowych badań, miasta, liczby ubytków.

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

2 + 8 =