Rodzaje Koron Protetycznych. Stomatologia Estetyczna

Rodzaje koron protetycznych

Korony protetyczne są stałym uzupełnieniem koronowej części zęba. Najczęściej są one nakładane na naturalny korzeń zęba, po tym jak zostanie on wyleczony kanałowo i wykonany zostanie wkład koronowo-korzeniowy. Korony protetyczne można także nakładać na wszczepiony wcześniej implant.  Korona protetyczna jest odtworzeniem części koronowej zęba. Jest to możliwe dzięki współpracy stomatologa oraz technika dentystycznego. Zalet koron protetycznych jest wiele, a do najważniejszych z nich możemy zaliczyć między innymi:  trwałość i estetykę, możliwość użytkowania zębów, które wcześniej były słabe z dużą ilością wypełnień, mogą znacznie poprawić estetykę uśmiechu, poprzez korektę kształtu i koloru zębów.  

Rodzaje koron protetycznych. Cechy charakterystyczne poszczególnych koron.Wśród uzupełnień protetycznych jakim są korony wyróżnia się ich kilka rodzajów, które różnią się estetyką i wytrzymałością, a także ceną:

  • Korony porcelanowe (pełnoceramiczne). Są zdecydowanie najbardziej estetyczne, dlatego też stosuje się je w odcinku przednim zębów. Mają mniejszą wytrzymałość mechaniczną w porównaniu do innych typów koron.
  • Korony porcelanowe na cyrkonie. Rozwiązanie to może być stosowane zarówno w odcinku przednim, jak i bocznym, ponieważ pod porcelaną zostaje umieszczona biała baza, która również zapewnia estetyczny efekt.
  • Korony porcelanowe napalane na stopie stali dentystycznej. Obecnie są to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań. Dzięki zawartości metalu znacznie poprawia się ich wytrzymałość.
  • Korony metalowe. Obecnie stosowane bardzo rzadko, ponieważ są mało estetyczne. Ich główną cechą charakterystyczną jest wysoka trwałość.
  • Korony porcelanowe na stopie złota. Rozwiązanie to jest polecane osobom, które są uczulone na metale nieszlachetne. Charakteryzują się one cieplejszym kolorem niż korony, które zostały osadzone na metalu. 

Chcesz odzyskać piękny uśmiech w zaledwie kilka wizyt u stomatologa? Zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu dentystycznego Estetika Dental Clinic. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i dobierzemy najlepszą metodę, aby sprawić że Twój uśmiech będzie piękny. 

Zachęcamy także do zapoznania się z naszą pełną ofertą usług: