Pierwsza Wizyta u Ortodonty. Konsultacja Ortodontyczna

Pierwsza wizyta u ortodonty. Konsultacja ortodontyczna

Jak wygląda? Ile trwa? Ile kosztuje?

Równe i białe zęby są marzeniem każdego z nas. Współczesna stomatologia, a konkretnie ortodoncja umożliwia Pacjentom posiadanie idealnego uśmiechu, a wszystko to jest możliwe dzięki aparatom ortodontycznym. Warto także nadmienić, że proste i równe zęby nie tylko bardzo pozytywnie wpływają na wygląd, ale także na prawidłowe żucie oraz higienę jamy ustnej.

Pierwsza wizyta konsultacyjna ortodontyczna polega na sprawdzeniu stanu uzębienia i zdiagnozowania wady zgryzu. Często podczas pierwszej wizyty poza rozmową z pacjentem wykonuje się dodatkowo zdjęcia RTG (pantomogram i cefalogram). Na podstawie zdjęć i wywiadu ustalany jest plan leczenia wraz z całkowitym kosztem.
W zależności od metody leczenia koszty będą różne ponieważ każdy przypadek traktowany jest indywidualnie. Koszt wizyty konsultacyjnej poza zdjęciami wynosi 50 zł a sama wizyta trwa od 10 do 30 min.

Wersję ostateczną leczenia wybiera pacjent i wtedy można przystąpić do pobrania wycisków na modele diagnostyczne po to by na kolejnej wizycie założyć już właściwy aparat nazębny. Również podczas wizyty konsultacyjnej na podstawie wady zgryzu ustala się jaki będzie zakładany rodzaj aparatu ortodontycznego czy zdejmowany (samodzielnie wkładany i wyjmowany przez pacjenta, stosowny najczęściej u dzieci) czy aparat stały (wszelkie ruchy przy aparacie może wykonać tylko ortodonta).

Umów się na wizytę konsultacyjną u naszego ortodonty i sprawdź ile może kosztować Twoje leczenie ortodontyczne.

Przy leczeniu ortodontycznym bardzo ważne jest utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej. Przede wszystkim należy szczotkować zęby po każdym posiłku, korzystać z nici dentystycznej i szczoteczek międzyzębowych.