Wypełnienia Światłoutwardzalne Rzeszów. Leczenie Próchnicy

Wypełnienia światłoutwardzalneEstetyczne, nowoczesne wypełnienia kompozytowe

Uśmiech jest naszą wizytówką. Piękne, równe i białe zęby sprawiają, że chętniej się uśmiechamy, jesteśmy bardziej otwarci i pewni siebie. Jednak co zrobić w przypadku gdy nasze zęby zaatakuje próchnica? Wizyta u stomatologa jest odpowiedzią oczywistą, jednak Pacjenci bardzo zadają pytania odnoście sposobów leczenia próchnicy oraz rodzaju wypełnień, jakie można zastosować.

Estetika Dental Clinic zapewnia swoim Pacjentom nowoczesne leczenie próchnicy za pomocą preparatu Icon. Należy jednak mieć na uwadze, że tę metodę można zastosować tylko w przypadku naprawdę niewielkich ubytków. Jest ona szybka, bezpieczna i bezbolesna – zapytaj o nią swojego stomatologa!

W przypadku większych ubytków konieczne jest tradycyjne leczenie próchnicy, które polega na jej mechanicznym usunięciu i założeniu wypełnienia. Dzięki temu, powstały w wyniku borowania ubytek w zębie zostaje zatkany i zabezpieczony przed dalszym rozwojem próchnicy.

Stomatologia zachowawcza

wypełnienia światłoutwardzalne

Najbardziej estetycznym rodzajem wypełnienia stosowanego w stomatologii jest wypełnienie światłoutwardzalne czyli kompozytowe. Są to białe plomby, które idealnie dopasowują się do koloru zęba, dzięki czemu są niewidoczne. Wyleczony ząb w niczym nie różni się od zdrowego, dlatego też plomby kompozytowe są stosowane przede wszystkim w leczeniu zębów najbardziej widocznych.

Wypełnienia światłoutwardzalne (kompozytowe) gwarantują bardzo trwałe oraz bezpieczne uzupełnienie ubytków. Są wykonane ze specjalnego materiału kompozytowego, który stomatolog może wymodelować i dostosować do kształtu i koloru zęba. Wypełnienia światłoutwardzalne są nakładane warstwowo, a każda z nich jest utwardzana przez stomatologa za pomocą specjalnej lampy. Leczenie zębów z wykorzystaniem plomb kompozytowych jest bardzo popularne, ponieważ daje pozytywny efekt estetyczny – kolor uzupełnienia jest tak dobrany, że wygląda jak zdrowa tkanka zęba.
 Odwiedź Estetika Dental Clinic i skorzystaj z naszej oferty jaką są nowoczesne wypełnienia kompozytowe. Zapewniamy bezbolesne leczenie zębów, estetyczne plomby oraz szeroki zakres usług związanych ze stomatologią estetycznąimplantologią oraz stomatologią zachowawczą i ortodoncją.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o higienie jamy ustnej z plombami oraz zapobieganiu próchnicy, skorzystaj z porad naszej higienistki stomatologicznej.