Usuwanie Kamienia Nazębnego Ultradźwiękami. Estetika Dental Clinic

Usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami

Usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami

Usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami. Profesjonalny zabieg w Estetika Dental Clinic

Kamień nazębny to zmineralizowana płytka nazębna, której powstawanie rozpoczyna się już po kilkudziesięciu godzinach od ostatniego czyszczenia zębów. Kamień nazębny bardzo trudno usunąć i nie można tego zrobić samą szczoteczką do zębów czy nicią dentystyczną. Aby się go pozbyć konieczna jest wizyta u stomatologa i poddanie się zabiegowi usuwania kamienia nazębnego.

Estetika Dental Clinic oferuje swoim Pacjentom możliwość profesjonalnego i szybkiego usuwania kamienia nazębnego ultradźwiękami. Ten popularny zabieg pozwala oczyścić zęby metodą mechaniczną i jest dostępny dla Pacjentów naszego gabinetu. Stomatolog w czasie tego zabiegu za pomocą ultradźwięków oczyszcza zęby z osadu nazębnego oraz złogów kamienia. Bardzo dużym plusem tego zabiegu jest fakt, że może zostać on wykonany nawet u osób z zapaleniem dziąseł.

Usuwanie kamienia z zębów

usuwanie kamienia nazębnego

Usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami jest wykonywane przy użyciu skalera, który emituje bardzo wysokie częstotliwości dźwięków. Są one niesłyszalne dla ucha ludzkiego i po przyłożeniu do zęba powodują odpryskiwanie kamienia nazębnego. Zazwyczaj zabieg ten nie wywołuje bólu, jednak w przypadku Pacjentów z odsłoniętymi szyjkami zębowymi może spowodować nieprzyjemne uczucie.

Zabieg, jakim jest usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami jest stosowany po to, aby bardzo dokładnie oczyścić zęby z kamienia i osadu. Najczęściej zabieg ten jest stosowany przed lakierowaniem zębów, wybielaniem czy usunięciem osadów pojawiających się w wyniku picia kawy, herbaty czy palenia papierosów.

Skaling czyli usuwanie kamienia nazębnego, należy regularnie przeprowadzać z kilku powodów. Jednym z nich jest usunięcie przebarwień, ponieważ zęby po skalingu stają się gładsze i jaśniejsze. Drugim bardzo ważnym powodem usuwania kamienia nazębnego jest zapobieganie zapaleniu dziąseł, które może prowadzić do parodontozy, a nawet utraty zębów.

Wszystkich Pacjentów zainteresowanych usuwaniem kamienia nazębnego ultradźwiękami zapraszamy do Estetika Dental Clinic. Zachęcamy także do zapoznania się naszymi innymi usługami: