Podścielenie protezy zębowej – Protetyka stomatologiczna Rzeszów

Podścielenie protezy
Protetyka stomatologiczna Rzeszów

podścielenie protezy rzeszów

Podścielenie protezy polega na uzupełnieniu płyty protezy od wewnętrznej strony co pozwala na prawidłowe przyleganie jej w jamie ustnej. 

podścielenie protezy

Najczęściej podścielenie protezy stosuje się, gdy:- dochodzi do zmian w podłożu niekorzystnie wpływających na przyleganie płyty protezy,- z przyczyn zdrowotnych nie można stosować twardych protez,- nie nie ma potrzeby wykonania uzupełnienia protetycznego od podstaw,- stan zdrowia pacjenta nie pozwala na wykonanie zupełnie nowego uzupełnienia. Zanim zostaną podjęte jakiekolwiek kroki odnośnie wymiany lub podścielenia protezy lekarz sprawdzi stan śluzówki jamy ustnej, zwarcie i przyleganie protezy, funkcjonalność uzupełnienia, odczucia pacjenta podczas używania protezy. Jeśli w jamie ustnej występują procesy chorobowe lub proteza jest przyczyną dyskomfortu, wtedy podścielenie nie spełni swojej funkcji.

Protetyka stomatologiczna

Zwykle podścielenie jest wykonywane z materiałów elastycznych, tworzywami akrylowymi lub silikonami po uprzednim pobraniu wycisków, na podstawie których protetyk dokona uzupełnienia protezy. Jeśli potrzebujesz konsultacji w kwestii podścielenia protezy lub w samej dziedzinie jaką jest protetyka stomatologiczna to zapraszamy do naszego gabinetu w Rzeszowie.