Metoda Invisalign – Prostowanie Zębów bez Aparatu

Metoda Invisalign. Prostowanie zębów bez aparatuNiewidoczny aparat ortodontyczny. Ortodonta Rzeszów.

metoda invisalign

Metoda Invisalign to alternatywa dla tradycyjnych aparatów stałych. Dzięki niej w sposób niemal niewidoczny można prostować zęby za pomocą zestawu przezroczystych, wymiennych co dwa tygodnie, alignerów czyli specjalnych szyn odpowiedzialnych za przesuwanie zebów wykonanych indywidualnie dla pacjenta. Tak jak w przypadku aparatów stałych tak i przy tej metodzie ważna jest uprzednia wizyta konsultacyjna, aby opracować plan leczenia, a przede wszystkim by sprawdzić czy uda się wyprostować zęby tym systemem. Lekarz ortodonta w tym celu pobiera wycisk.  Jeśli okaże się, że metoda Invisalign jest możliwa do zastosowania, zostanie opracowany szczegółowy plan leczenia przy pomocy narzędzia ClinCheck® do wirtualnego trójwymiarowego projektu całego leczenia. Dzięki temu widzimy jaki będzie przebieg ruchów zębów w trakcie leczenia aż do efektu finalnego.

Leczenie ortodontyczne bez aparatu

Aby leczenie ortodontyczne przebiegało prawidłowo i z właściwym efektem końcowym konieczna jest ścisła współpraca z ortodontą i regularne co dwutygodniowe wizyty kontrolne podczas, których ortodonta monitoruje postęp leczenia. Czas trwania leczenia jest różny i zależy od przypadku z jakim trafił pacjent na konsultację. 

prostowanie zębów bez aparatu

Przewagą tej metody invisaling jest estetyka, gdyż na zęby nie są przyklejone żadne zamki ortodontyczne z drutami. Pacjent nosi jedynie przezroczyste niewidoczne lub bardzo słabo widoczne szyny na zębach.

Zainteresowanych nowością stomatologiczną jaką jest Invisalign zapraszamy do zapoznania się z naszymi powiązanymi usługami: