Leczenie paradontozySkuteczne metody leczenia chorób przyzębia w Rzeszowie.
Większość pacjentów nie ma pojęcia o tym, że paradontoza jest wyleczalna. Kiedy trafiają do stomatologa okazuje się, że paradontoza jest już w zaawansowanym stanie i wymaga specjalistycznego leczenia. Jeszcze do niedawna uważano, że przyczyną paradontozy jest osłabienie dziąseł a żeby je wzmocnić i pobudzić krążenie najlepiej było wykonywać masaż szczoteczką do zębów. Niestety ten sposób powodował tylko zranienia dziąseł i stan zapalny.
Prawdziwą przyczyną paradontozy jest nieprawidłowe mycie zębów. Pozostający po niedokładnym umyciu zębów osad zamienia się w kamień nazębny. Tak naprawdę nie mycie zębów przez kilka dni jest już początkiem, aby rozwinął się stan zapalny (przekrwienie, podrażnienie, opuchnięcie).
Jak leczyć paradontozę?
W momencie pojawienia się pierwszych objawów paradontozy najczęściej pacjenci stosują lecznicze pasty do zębów, żele do smarowania czy płukanki. Środki te działają aseptycznie i łagodzą a nawet usuwają niektóre stany zapalne, ale nie usuwają przyczyny choroby ani też nie zatrzymują na stałe postępu paradontozy. Niestety nieleczenie choroby przyzębia doprowadza do osłabienia zębów a z czasem do ich rozchwiania i utraty a także powikłań ogólnoustrojowych (np. zmiany miażdżycowe, choroby serca czy zawały).
Wbrew pozorom zapobieganie paradontozie jest proste, bo poza zdrowym trybem życia i dietą wystarczy dbać o higienę i ogólne zdrowie jamy ustnej. Ważne są regularne kontrolne wizyty w gabinecie stomatologicznym oraz zabiegi higienizacyjne, ale także prawidłowe mycie zębów czy nitkowanie. Leczenie choroby przyzębia to nie tylko poprawa estetyczna uśmiechu a przede wszystkim zachowanie funkcjonalności zębów i dziąseł oraz zdrowia całego organizmu.
Zapraszamy także do skorzystania z naszych pozostałych usług: