Chirurg Szczękowy. Usługi Stomatologiczne Rzeszów

Chirurg szczękowy
Chirurgia szczękowa w Rzeszowie. Hemisekcja, usuwanie zębów

chirurg szczękowy rzeszów

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i przyległych okolic. Jej początki sięgają drugiej połowy XIX wieku, w czasie kiedy wyłoniła się jako podspecjalność stomatologii.

Nasza klinika dentystyczna wykonuje takie zabiegi chirurgiczne jak:
– ekstrakcja (usunięcie zęba lub zębów, których nie da się już uratować, ale także usunięcie zębów zatrzymanych jak jest to w przypadku niektórych ósemek, złamanych bądź niewyrżniętych zębów, a także w celach ortodontycznych lub protetycznych),
– resekcja wierzchołka korzenia (odcięcie wierzchołka korzenia z otaczającą go zmianą),
– hemisekcja (usunięcie jednego lub więcej korzeni przy równoczesnym zachowaniu pozostałych, plastyka połączeń z zatoką szczękową),
– rekonstrukcje ubytków kostnych,
– wydłużanie koron klinicznych.

Chirurgia stomatologiczna

chirurg szczękowy rzeszów

Zajmujemy się też Pacjentami, którzy w wyniku wypadku czy uprawiania sportu doznali urazu. Często w tych przypadkach jest potrzebna pomoc chirurgiczna i wykonanie takich zabiegów jak szynowanie zębów czy stabilizacja zębów i kości.

Leczenie chirurgiczne często wywołuje u Pacjentów lęk przed samym zabiegiem jak i powikłaniami oraz bólem. Lekarz przed podjęciem leczenia przedstawia i tłumaczy plan leczenia, jego etapy i ewentualne następstwa. Nasi specjaliści dbają by każda wizyta przebiegała w przyjaznej atmosferze a sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Jeśli szukają Państwo specjalisty jakim jest chirurg szczękowy w Rzeszowie, zapraszamy na bezpłatne konsultacje.