Pierwsza wizyta Twojego dziecka u dentysty

W trosce o zdrowie zębów i jamy ustnej dziecka, trzeba zadbać o regularne wizyty u stomatologa. Aby jednak maluch nie bał się odwiedzin w gabinecie dentystycznym, do pierwszej wizyty warto przyłożyć szczególną wagę. 

Pozytywne nastawienie do wizyty u dentysty to połowa sukcesu

Pamiętaj, że dziecko przejmuje Twoje emocje. Jeżeli rodzic bądź opiekun pełen stresu mówi o tym wydarzeniu, nie można liczyć na to, że dziecko pozostanie spokojne. Żadne zapewnienia nie przemówią do Twojej pociechy, jeżeli będzie czuła, że Ty jesteś zdenerwowany.

Jak zatem poradzić sobie z nerwami przed pierwszą wizytą dziecka u dentysty?

Pamiętaj, że lekarze przyjmujący dzieci to najlepsi specjaliści, którzy wiedzą, jak postępować z maluchami, aby nie zniechęcić ich do wizyt w gabinecie. Sale, w których leczeni są najmłodsi pacjenci, zachowane są w wesołej kolorystyce, a personel dba o ciepłą, przyjazną atmosferę. Trzymając się tej wiedzy, będziesz w stanie przekazać dziecku pozytywne emocje i nastroić je w odpowiedni sposób do pierwszego kontaktu ze stomatologiem.

Dobre przygotowanie dziecka do wizyty u dentysty to większy spokój w gabinecie

Aby maluszek mniej się denerwował, kiedy pierwszy raz usiądzie na fotelu u stomatologa, warto mu szczerze opowiedzieć, czego powinien się spodziewać. Jeżeli dziecko dostanie takie informacje, łatwiej mu będzie nastroić się pozytywnie i z uśmiechem wkroczyć do gabinetu.

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty – zapoznawcza

Idealnym rozwiązaniem byłoby, gdybyśmy na pierwszą wizytę z dzieckiem umówili się tylko po to, aby oswoić pociechę z nowym miejscem, z jego zapachem i panującą atmosferą. Lekarz będzie wtedy mógł na spokojnie opowiedzieć dziecku, jak dbać o ząbki. Pokaże mu sprzęt, którego używa do leczenia i pozna nowego pacjenta w warunkach nieobarczonych koniecznością leczenia.

Nagła wizyta dziecka u dentysty – jak oswoić strach?

Nie zawsze jednak uda nam się zaplanować pierwszą wizytę dziecka u stomatologa. Jeżeli zdarzy się wypadek, czy jakakolwiek inna sytuacja, kiedy dziecko będzie wymagało leczenia stomatologicznego, nie będzie dużo czasu na przygotowanie. Nie należy jednak wpadać w panikę.

Nawet w takiej sytuacji trzeba pamiętać, że lekarze przyjmujący najmłodszych, to osoby ciepłe i pełne empatii. Z całą pewnością zadbają oni, aby wizyta Twojego dziecka przebiegła bez bólu i dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować stres. W końcu im również zależy na tym, aby młody pacjent cieszył się pięknym, zdrowym uśmiechem i chętnie wracał do ich gabinetu.

Znajdź nas na mediach społecznościowych:

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

7 + 3 =