Natychmiastowa odbudowa na implantach

Implantacja natychmiastowa to wszczepienie implantu bezpośrednio po usunięciu zęba podczas jednej wizyty. Estetika Dental Clinic specjalizuje się w tym zabiegu, który jest zabiegiem trudnym, wymagającym doświadczenia, dr Cierplikowski wykonuje te zabiegi niemalże codziennie. Ta metoda leczenia jest stosowana w nagłych sytuacjach, takich na przykład jak złamanie zęba, którego nie można odbudować protetycznie, jak również w przypadku planowego usunięcia zęba chorego. W miejsce utraconego zęba wprowadza się bezpośrednio implant będący filarem dla natychmiastowej korony tymczasowej, dzięki czemu Pacjent wychodzi od razu pełnym estetycznym uzupełniniem. Połączenie w jednym zabiegu usunięcia zęba oraz implantacji skraca proces gojenia oraz zapobiega ubytkom kości, które zdarza się w przypadku braku zęba.

Połączenie w jednym zabiegu usunięcia zęba oraz implantacji skraca proces gojenia oraz zapobiega ubytkom kości, które zawsze następuje po usunięciu zęba.

Nasza klinika specjalizuje się również w natychmiastowej implantacji z częściowym usunięciem zęba w tzw. technice Socket shield, nazywanej również PET. Ciekawostką jest, że pozostawienie niewielkiej zdrowej części zęba „oszukuje” nasz organizm tak, iż traktuje on założony w tym samym miejscu implant jak własną integralną część i nie następuje zanik kości i dziąsła, a gojenie pooperacyjne jest najczęściej zupełnie bezbolesne.

Na czym polega implantacja natychmiastowa? 

 

Warto zacząć od wyjaśnienia, na czym polega implantacja natychmiastowa. Taki zabieg rozpoczyna są od ekstrakcji zęba. W miejsce usuniętego zęba natychmiast wprowadzany jest implant ‒ tytanowa śruba, która ma zastępować korzeń, na której osadzona zostaje korona tymczasowa. Wszystko odbywa się podczas jednej wizyty, a pacjent może niemal od razu wrócić do codziennej aktywności.

Implantacja natychmiastowa ‒ przeciwwskazania

 

Wskazaniem do przeprowadzenia implantacji natychmiastowej jest utrata zębów przednich. Mowa tutaj zarówno o utracie zębów w wyniku zdarzeń losowych jak również o konieczności usunięcia chorego, zaniedbanego zęba. Przy podejmowaniu decyzji o implantacji natychmiastowej pod uwagę należy wziąć także takie czynniki, jak warunki kostne i zgryzowe czy wysokość linii uśmiechu.

 

Zalety implantacji natychmiastowej 

 

Implantacja natychmiastowa odbywa się podczas jednej wizyty, w przeciwieństwie do implantacji odroczonej, która trwa o wiele dłużej i wymaga zwykle cięcia chirurgicznego oraz kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Ponadto, pacjent może od razu cieszyć się estetycznym uśmiechem. Warto też podkreślić, że natychmiastowe zastosowanie implantu redukuje ryzyko zaniku kości, a proces gojenia jest bardzo mało uciążliwy.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji.

kontakt

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

7 + 14 =

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

tel.: 17 850 43 85
+48 508 180 965
estetika@estetika.com.pl

7 + 4 =