Leczenie Próchnicy Rzeszów – Lakierowanie, Lakowanie i Fluoryzacja Zębów

Pokolenie bez próchnicyPełna opieka stomatologiczna dzieci

stomatologia dziecięca rzeszów

Stomatologia dziecięca w Rzeszowie

 Niesłuszny jest pogląd, że mleczaków (czy może lepiej zębów mlecznych) się nie leczy, bo i tak wypadną. Przede wszystkim zęby mleczne utrzymują miejsce dla zębów stałych. Przedwczesne usunięcie zębów mlecznych jest między innymi  przyczyną powstawania wad zgryzu.
 Aby zapewnić naszym dzieciom zdrowe i piękne uzębienie należy otoczyć je opieką od najmłodszych lat. Systematycznie kontynuować opiekę przez dzieciństwo i młodość.


Proponujemy:

FluoryzacjęZabieg powoduje zwiększenie twardości szkliwa a tym samym uodpornienie jego na czynniki zewnętrzne, mechaniczne oraz zwiększamy odporność szkliwa na próchnicę.

Lakierowanie zębów

leczenie próchnicy rzeszów

Lakierowanie zębów polega na nakładaniu specjalnego lakieru fluorowego na powierzchnie zębów. Ze względu na duże stężenie fluoru lakier ten musi być nakładany przez lekarza. Następnie lakier zasycha na powierzchni zębów i fluor jest stopniowo uwalniany a więc jego działanie jest długotrwałe w przeciwieństwie choćby do pasty z fluorem, która dostarcza go tylko w czasie stosowania.


Tabletki fluorowe
Według zaleceń WHO

Opieka higienistki

Dobór szczoteczek i pasty. Dodatkowe zalecenia higieniczne i porady dietetyczne.

Lakowanie zębów

Lakowanie zębów jest sprawdzoną metodą zapobiegania próchnicy. Lakowanie polega na wypełnieniu bruzd zębowych lakiem w celu zapobiegnięcia zalegania w nich resztek pokarmowych. Lakuje się zęby zdrowe – bez próchnicy (zęby trzonowe i przedtrzonowe stałe i trzonowe mleczne). Skuteczność tej metody to nawet 90 % redukcji próchnicy.
 

Lakowanie poszerzone

Lakowanie zębów poszerzone wykonuje się w zębach z bardzo powierzchniowymi, pojedyńczymi ogniskami próchnicy w bruździe. Po opracowaniu miniubytku wypełnia się go materiałem kompozytowym.