Korony na Implantach. Profesjonalna stomatologia Rzeszów

Mosty i korony na implantachProtezy stałe na implantach, Protetyka stomatologiczna

Korony na implantach

Współczesne rozwiązania stomatologiczne pozwalają osobom z lukami w uzębieniu na ponowne przywrócenie utraconego uśmiechu. W zdecydowanej większości przypadków – najbardziej optymalnym i trwałym rozwiązaniem, zastępującym utracone korzenie zębów są implanty, które umożliwiają odbudować pojedyncze zęby lub ich grupy poprzez przykręcenie do nich koron lub mostów porcelanowych.
Jeśli obok siebie brakuje kilku zębów to solidnym wypełnieniem tych braków będą mosty wsparte na co najmniej dwóch implantach. Będą one stanowić filary dla kilku połączonych koron zębowych. Zaletą mostów jest przede wszystkim ich trwałość i wygoda w korzystaniu bardzo zbliżona do naturalnych zębów. Ruchome protezy częściowe trzeba wyjmować i czyścić po każdym posiłku, a jeśli nie są dobrze zamocowane mogą wypaść podczas przyjmowania posiłku lub nawet w trakcie rozmowy.

Mosty i korony na implantach

Najczęściej wykonywane przez nas mosty i korony wsparte na implantach to:
– pełnoceramiczne – wykonane z tlenku cyrkonu, materiału niezwykle wytrzymałego, ale także zapewniającego estetykę i najbardziej zbliżoną do naturalnych zębów, nie powodującego uczuleń. Na podbudowę cyrkonową zwykle napalona jest porcelana. Pełnoceramiczne uzupełnienie protetyczne ze względu na swoją wysoką estetykę i naturalność preferowane jest szczególnie dla zębów przednich.
– mosty i korony porcelanowe na podbudowie metalowej, gdzie ceramika napalona jest na stop chromokobaltowy. Metal ten może być odlewany w specjalnym piecu, ale aby uniknąć błędów związanych z odlewnictwem oraz z rozszerzalnością termiczną metali wycina się podbudowy metalowe z gotowych kawałków metali techniką CAD CAM. Na taki wycięty szkielet napala się porcelanę. Zaletą takiego rozwiązania jest bardzo trwałe, chemiczne połączenie porcelany z metalem i odporność mechaniczna uzupełnienia protetycznego, co daje nam pewność solidności zębów. Mosty i korony na bazie metalu mają one nieco gorszy wygląd i zdarza się niezwykle rzadko, że obecność metalu może spowodować nadwrażliwość.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także do zapoznania się z naszymi pozostałymi usługami: