Licówki kompozytowe i porcelanowe. Estetika Dental Clinic

LicówkiLicówki kompozytowe. Stomatologia estetyczna Rzeszów.

licówki kompozytowe rzeszów

Licówki kompozytowe to specjalnie wypełnienia lub uzupełnienia na zębach. Ich zaletą jest to, że można założyć je przeważnie w trakcie jednej wizyty. Jednak są one mniej trwałe niż licówki porcelanowe.

Nierzadko są wykorzystywane jako licówki tymczasowe, zakładane na czas wykonania licówek z porcelany. Licówki z kompozytu są prostym i szybkim sposobem na zamaskowanie diastemy, przebarwień, przede wszystkim korygują kształt zęba lub go odtwarzają. Przed założeniem licówek kompozytowych stomatolog ocenia stan dziąseł i zębów, dlatego istotne jest aby nie było stanu zapalnego ani rozchwiania zębów (czyli paradontozy).

Nowoczesna stomatologia estetyczna

licówki kompozytowe porcelanowe rzeszów

Przed zabiegiem zęby muszą być dokładnie oczyszczone (niekiedy wykonanie skalingu). Ma to duży wpływ na trwałość łączenia licówki z zębem. Jednak przed założeniem licówki dokonuje się wyboru koloru, kształtu oraz jej wielkości. Niestety licówki kompozytowe są trochę mniej trwałe od porcelanowych, które wytrzymują nawet do 10 lat, natomiast licówkę kompozytową zwykle wymienia się po ok 2-5 latach.

Licówki kompozytowe są bardziej narażone na przebarwienia związane z osadem, dlatego bardzo ważna jest higiena jamy ustnej. Mimo to niewątpliwą ich zaletą jest fakt, że czasami nie trzeba poddawać zębów szlifowaniu co jest konieczne z kolei przy licówkach porcelanowych.

Licówki Kompozytowe Rzeszów