Leczenie Kanałowe Zębów w Rzeszowie, Endodoncja Rzeszów

Leczenie kanałowe
Endodoncja Rzeszów – Leczenie kanałowe zębów

leczenie kanałowe rzeszów

Leczenie kanałowe (tak zwana endodoncja) stosowane jest w przypadku chorób miazgi zęba czyli unerwionych tkanek, które znajdują się wewnątrz zęba i utrzymują go przy życiu. Konieczność leczenia kanałowego występuje, gdy dojdzie do zapalenia nerwu zęba, którego przyczyną jest głęboka próchnica, nieszczelne wypełnienia, wielokrotne zabiegi na tym samym zębie, uraz czy zapalenie tkanek okołowierzchołkowych. Niestety pojawia się wtedy silny ból i żeby jemu zaprzestać jest usunięcie zapalnej tkanki zęba.

Leczenie endodontyczne jest to usunięcie resztek chorego nerwu i bakterii z kanałów nerwowych, ich dokładnym oczyszczeniu i wypełnieniu specjalną substancją tzw. gorącą gutta perchą.

Leczenie endodontyczne

leczenie kanałowe
leczenie kanałowe rzeszów


Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i regularnej kontroli prawidłowo przeleczony ząb stanowi solidny zrąb pod koronę lub filar mostu przy uzupełnieniach protetycznych klasycznych a także tworzonych w oparciu o implanty.

W naszej Klinice dzięki nowoczesnemu sprzętowi jesteśmy w stanie skutecznie leczyć chore zęby. Podczas leczenia używamy mikroskopów stomatologicznych firmy Zeiss, które pozawalają na uratowanie zębów bezboleśnie i bezpiecznie zapewniając przy tym wyraźny, powiększony, trójwymiarowy obraz z dużą głębią i szerokim polem widzenia. Przede wszystkim zaletami leczenia kanałowego pod mikroskopem jest skuteczność i trwałość, widoczność wszystkich zakamarków i kanałów zęba, skuteczne usunięcie  z kanału złamanych narzędzi endodontycznych, wkładów koronowo-korzeniowych czy starych wypełnień kanałowych.

Większość zabiegów leczenia kanałowego pod mikroskopem przeprowadza się w ciągu jednej wizyty jednak w przypadku zębów wielokanałowych często konieczne są dwie lub trzy wizyty. Jednak leczenie kanałowe zęba jest niewątpliwie tańszym rozwiązaniem niż usunięcie zęba i wstawienie implantu lub innego uzupełnienia protetycznego. Drogi Pacjencie wiele zębów skazanych na usunięcie da się wyleczyć bez bólu, gdyż jest to leczenie w znieczuleniu.