Implanty w 1 Dzień – System NobelGuide – Implanty Dentystyczne Rzeszów

Implanty w jeden dzieńImplanty i zęby w 1 dzień

dobry dentysta rzeszów

Wszczepianie implantów w jeden dzień

Wywiad z chirurgiem stomatologiem Jarosławem Cierplikowskim,  zajmującym się wszczepianiem implantów w Estetika Dental Clinic. Dzisiejsza stomatologia pozwala na wyjście z gabinetu pacjenta z nowymi zębami już po godzinie! Krótki zabieg operacyjny, przeprowadzony bezboleśnie w znieczuleniu komputerowym i bez użycia skalpela pozwala na stałe umieścić zęby w jamie ustnej, przywracając estetykę i komfort. Z koncepcją Teeth – In – An – Hour ™, czyli Zębów w jedną godzinę™ zapoznałem się w czerwcu 2005 r. na Światowym Kongresie Implantologicznym w Las Vegas, organizowanym przez firmę Nobel Biocare, z którą od lat współpracuję. Nie przypuszczałem wówczas, że to rozwiązanie uda się szybko wdrożyć w Estetice. Spodziewałem się wysokich kosztów wdrożenia systemu, a tym samym nie wykluczałem zaporowej ceny dla pacjentów. Tymczasem, okazało się, że wprowadzenie procedury nie było obciążeniem dla mnie, a tym bardziej nie jest nim dla moich Pacjentów.  Już pół roku po światowej inauguracji zaimplementowałem procedury Nobel Guide™ Teeth – In – An – Hour™ w swoim gabinecie. Czym jest Nobel Guide™ Teeth – In – An – Hour™, czyli Zęby w jedną godzinę™? 

implanty w jeden dzień

Jest to zabieg wszczepienia implantów i ich natychmiastowego obciążenia. To w skrócie. Proces rozpoczyna się od diagnostyki przy wykorzystaniu tomografii komputerowej, którą przeprowadzamy na miejscu z wykorzystaniem tomografu Kodak 9000 3D. Pozyskany obraz poddajemy opracowaniu w specjalnym oprogramowaniu Procera Software, gdzie uzyskujemy trójwymiarowy widok żuchwy lub szczęki. Na takiej płaszczyźnie wykonujemy wirtualny zabieg implantacji. Przezierność obrazu jest sterowalna, przebieg nerwów i model kości widoczne z każdej strony, co pozwala umieścić implanty, wykorzystując każdy, niezanikły fragment tkanki kostnej, omijając bezpiecznie nerwy i zatoki szczękowe. W efekcie powstaje cyfrowy projekt, który umożliwi przeniesienie pozycji implantów do jamy ustnej pacjenta. Plik wysyłamy elektronicznie do zakładu Nobel Biocare™ w Szwecji, gdzie produkowany jest szablon chirurgiczny, a na jego bazie wykonywane jest uzupełnienie protetyczne. Szablon posłuży nam jeszcze jako prowadnica podczas wszczepiania implantów. Czy zabieg Nobel Guide™ Teeth – In – An – Hour™, czyli Zęby w jedną godzinę™ trwa faktycznie jedną godzinę?

 Sam zabieg wszczepienia i obciążenia implantów na podstawie szablonu chirurgicznego może trwać tylko godzinę. Pacjenci, którzy zdecydują się na tą procedurę, muszą pamiętać, że jest ona poprzedzona kilkoma nieinwazyjnymi badaniami diagnostycznymi, tak więc na leczenie należy zarezerwować sobie więcej niż jeden dzień. Jak już wspomniałem, najpierw wykonujemy tomografię, później ją opracowujemy i wysyłamy do Szwecji. Na zwrot szablonu i uzupełnienie protetyczne czekamy ok. 10 dni. Przystępujemy do operacji – znieczulamy komputerowo w systemie The Wand™, mocujemy szablon w ustach, wkręcamy śródkostne wszczepy tytanowe (implanty), umieszczamy na nich uzupełnienie protetyczne. Zajmuje to godzinę, góra dwie. Pacjent może bezpiecznie udać się do domu i po paru godzinach rekonwalescencji cieszyć pięknym uśmiechem. Odpowiedzialność lekarzy stomatologów wobec nazwy systemu Zęby w jedną godzinę™ nastręczała wiele stresu i pośpiechu w wykonywanych zabiegach. W związku z tym, w 2007 r. na kolejnym Światowym Kongresie Nobel Biocare™ w Las Vegas zrezygnowano z oficjalnej nazwy Nobel Giude™ Teeth – In – An – Hour™ na rzecz Nobel Guide™ Beautiful Teeth Now™, w Polsce obowiązuje nazwa Zęby w jeden dzień™. Estetika Dental Clinic wykorzystuje nazwę Zęby w jedną godzinę™. W jakich przypadkach można zastosować system NobelGuide™ Teeth – In – An – Hour™? System ten można wykorzystać w przypadku całkowitego bezzębia, jak i braku pojedynczego zęba. Osobiście uważam system NobelGuide™ za bezpieczniejszy i bardziej opłacalny dla pacjenta. Popełnienie błędu przez lekarza jest bliskie zeru, a ewentualne komplikacje czy trudności możemy przewidzieć już na ekranie komputera, a tym samym się przed nimi zabezpieczyć. Odsetek niepowodzeń zabiegów implantologicznych w Estetika Dental Clinic  mogę określić na poziomie 1,5%, dzięki procedurom NobelGuide™ systematycznie go obniżamy. W trakcie konsultacji chętnie odpowiem na Państwa pytania, przygotujemy całkowity kosztorys leczenia implantologiczno – protetycznego.
 Lek. stom. Jarosław Cierplikowski 

Więcej o implantach w zakładce implanty zębów
http://www.gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/5856/estetika-dental-przoduje-w-kraju