Implanty Dentystyczne – Nowoczesna Stomatologia Estetyczna w Rzeszowie

Implanty dentystyczne
Nowoczesne implanty w jeden dzień

implanty cena rzeszów

 Dbałość o zęby to temat dziś często poruszany. Wynika z kilku przyczyn, m. in. z bardzo częstych zaniedbań w codziennej higienie jamy ustnej, występowaniu próchnicy u bardzo dużej liczby dzieci i młodzieży, a także dbałości o siebie, o swoje zdrowie i wygląd, co jest coraz ważniejsze nie tylko dla dobrego samopoczucia, ale też np. znalezienia lub utrzymania pracy. 

Piękny uśmiech zapewnia pewność siebie, poczucie piękna, poprawia nastrój. Jest też oznaką zdrowia, bo chore zęby i dziąsła są siedliskiem bakterii, które rozsiewają się po całym organizmie. Z czasem każdy z nas traci zęby. Czasami jest to proces wynikający z chorób, zdarzeń losowych, wypadków, czasami z zaniedbań.  Gdy zęba nie da się już uratować, pozostaje usunięcie go. Wolne miejsce w łuku zębowym powinno jednak być wypełnione, gdyż z czasem sąsiednie zęby zaczynają się przesuwać, a kość zanika. Powoduje to zmiany w zgryzie, które prowadzą do uszkodzeń zębów i bolesnych dolegliwości. Dlatego warto zastanowić się nad wypełnieniem miejsca po usuniętym zębie. Do wyboru pacjenci mają różne rozwiązania. Jednym z nich są implanty stomatologiczne

Implanty zębowe w godzinę

Implanty zębowe wykonuje się na postawie zdjęcia rtg lub tomografii komputerowej. Wykonuje je specjalny program komputerowy, dlatego powstają szybko i są dopasowane do indywidualnych cech pacjenta. Lekarz jest w stanie wstawić implanty w godzinę. Dziś nie ma już tylu przeciwwskazań do ich stosowania co kiedyś. Można zakładać je pacjentom w każdym wieku, nawet bez czekania na wygojenie się dziąsła. Lekarz może zaproponować założenie korony na implantach, w przypadku braku jednego lub kilku zębów. W tym drugim przypadku korzystniejsze jest jednak założenie mostu lub protezy. Most na implantach jest utrzymywany przez 2 – 4 implanty, podobnie jak proteza na implantach. Są to wypełnienia stałe, nie powodujące podrażnień,  wygodne w użytkowaniu. Wymagają codziennej higieny, jak cała jama ustna. Zaleca się używanie środków higienicznych przeznaczonych do implantów.  Implanty zębów są coraz częściej wybierane przez pacjentów także ze względu na estetykę, gdyż kolor koron jest starannie dobierany i nie ulega przebarwieniom.