Profesjonalne Leczenie Kanałowe w Estetika Dental Clinic

29 Czerwca 2015
Leczenie kanałowe

Szybkie tempo naszego życia sprawia, że często brakuje nam czasu na wizyty u stomatologa. Jednak nieleczona próchnica atakuje coraz głębsze warstwy zęba i powoli przenika przez szkliwo oraz zębinę, a bakterie atakują miazgę zęba.

Jest to niebezpieczna sytuacja ponieważ miazga jest silnie unerwiona i połączona z krwioobiegiem, co może prowadzić do tego, że bakterie będą rozprzestrzeniały się po całym organizmie. Skutkiem mogą być dolegliwości bólowe (np. stawów) czy kłopoty z sercem, nerkami i innymi narządami.
Na czym polega leczenie kanałowe? Czy jest ono bolesne?
Jak długo może trwać?

Wielu pacjentów zadaje sobie pytanie i zastanawia się czym jest leczenie endodontyczne (kanałowe) i czy jest ono bolesne. Dzięki postępującemu rozwojowi stomatologii i nowoczesnych metod znieczulania, leczenie kanałowe (endodoncja) stało się zabiegiem bezbolesnym. Coraz częściej stomatolodzy mogą uratować zęby, które kiedyś zostałyby po prostu usunięte.

Samo leczenie endodontyczne (kanałowe) jest zabiegiem polegającym na usunięciu z korzeni i komory chorego zęba martwej lub zmienionej zapalnie miazgi będącej przyczyną bólu i powstania zapalenia.

W Esetika Dental Clinic zapewniamy naszym Pacjentom najwyższą jakość świadczonych usług w leczeniu endodontycznym. Korzystamy z najnowszych rozwiązań jakimi są mikroskopy stomatologiczne. Pozwalają one na przeprowadzenie nawet najtrudniejszych przypadków leczenia kanałowego. Dzięki temu możemy z powodzeniem uratować zęby,  które bez leczenia endodontycznego musiałyby zostać usunięte.

Zapraszamy Państwa na skorzystanie z naszej oferty usług stomatologicznych oraz na bezpłatne wizyty kontrolne. Nasi lekarze profesjonalnie zajmą się każdym Pacjentem, a dzięki nowoczesnemu wyposażeniu gabinetów bezboleśnie przeprowadzą leczenie kanałowe.

Artykuły które mogą Cię zainteresować: