Natychmiastowa odbudowa na implantach

Implantacja natychmiastowa to wszczepienie implantu bezpośrednio po usunięciu zęba podczas jednej wizyty. Estetika Dental Clinic specjalizuje się w tym zabiegu, który jest zabiegiem trudnym, wymagającym doświadczenia, dr Cierplikowski wykonuje te zabiegi niemalże codziennie. Ta metoda leczenia jest stosowana w nagłych sytuacjach, takich na przykład jak złamanie zęba, którego nie można odbudować protetycznie, jak również w przypadku planowego usunięcia zęba chorego. W miejsce utraconego zęba wprowadza się bezpośrednio implant będący filarem dla natychmiastowej korony tymczasowej, dzięki czemu Pacjent wychodzi od razu pełnym estetycznym uzupełniniem. Połączenie w jednym zabiegu usunięcia zęba oraz implantacji skraca proces gojenia oraz zapobiega ubytkom kości, które zdarza się w przypadku braku zęba.

Połączenie w jednym zabiegu usunięcia zęba oraz implantacji skraca proces gojenia oraz zapobiega ubytkom kości, które zawsze następuje po usunięciu zęba.

Nasza klinika specjalizuje się również w natychmiastowej implantacji z częściowym usunięciem zęba w tzw. technice Socket shield, nazywanej również PET. Ciekawostką jest, że pozostawienie niewielkiej zdrowej części zęba „oszukuje” nasz organizm tak, iż traktuje on założony w tym samym miejscu implant jak własną integralną część i nie następuje zanik kości i dziąsła, a gojenie pooperacyjne jest najczęściej zupełnie bezbolesne.

kontakt

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

13 + 12 =

Al. Witosa 15B
35-115 Rzeszów

tel.: 17 850 43 85
+48 508 180 965
estetika@estetika.com.pl

3 + 14 =